Отхвърлянето на антикорупционния закон е лош сигнал. Това коментира Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията в предаването Денят ON AIR на телевизия Bulgaria on Air.
Безлов обаче подчертава, че отхвърлянето на законопроекта е резултат по-скоро от липсата на координация и комуникация между коалиционните партньори по проблемните теми.
Според него законът като цяло се приема, но трябва да се изчисти целия хаос около бъдещия единен антикорупционен орган и да се потърси работещ модел от държавите членки в Европейския съюз (ЕС) от нашия регион.
“Не мисля, че това е политически трилър”, посочи той.
На въпрос дали някой в управляващата коалиция има интерес от провеждането на предсрочни избори, Безлов отговори, че впечатлението му е, че “всички са щастливи” и за такъв изход трябва да се случи “много тежък конфликт”.
Целия разговор с Тихомир Безлов вижте във видеото


Виц на деня - 10 юни
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Днес ще е слънчево, но следобед идват облаци
Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
SpaceX, Anthropic, OpenAI ще прoменят историята за IPO на гигантски компании
Петролът тръгна нагоре след новите удари на САЩ срещу Иран
Пригответе се за потоп от петрол веднага щом Ормузкият проток отвори отново
Акциите, златото падат преди данните за инфлацията в САЩ
SpaceX поставя 30% от търгуемите акции в пасивни ръце, тествайки пазарите
Два напомпани хечбека унижиха Lamborghini Revuelto
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
Възможни са затруднения в закупуването на винетки
Бебе на почти две години падна от втория етаж в Перник
44-годишната Серена Уилямс спечели първия си мач след завръщането
Отвлякоха куче инфлуенсър в Китай и го изядоха
преди 10 години тоз или заблуждава целенасочено, или нема ъкъл и на мравка....Да ти кажем "експерте", че падането на закона е резултата от пълна координация и доминация на ББ у парламента. зема си реформаторите за фронтмени. да му лаят умно пред камерите и да забавляват обществото. И кат си помислиха, че не са само форлойтери тип москов и внесоха некъв накърняващ го закон: УДРИ ПРЕЗ ЛОЗЕТО! Формално гласуваме с реформърите, ама е било 100% сигурно, че останалите БЛАМИРАТ! ББ си ги врътка как си ще. за удоволствие и зарад обучението на рамадан кат "млад лидер". РБ направо или са плиткоумни, или говорът едно, а прават друго и им кеф. СЕ СМЕ И ОСТАВАМЕ У БЛОТОТО. ПРИ КЪВТО ИДА Е РЕЗИЛТАТ. Експерти, експерти, ямя поне та 50/50 истина и ръжа, че дан си личи..... пак напиши некоа глупава статия. пак щи вързърим! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години По какво е експерт този Тихомир Безлов? отговор Сигнализирай за неуместен коментар