Спадът на цените на петрола под 50 долара за барел ще се отрази неблагоприятно на петролния отрасъл на Русия, призна руският министър на енергетиката Александър Новак, съобщи БТА. Мисля, че понижение под 50 долара ще се отрази доста отрицателно на отрасъла, посочи Новак в интервю за телевизионния канал "Россия 24".
Според него сътрудничеството с Украйна в газовата сфера ще продължи и след 2019 година. Към момента действат два договора с Украйна - за транзит на газ и за доставка на газ, като договорите по тях приключват през 2019 г.
Съответно Украйна ще получава газ и след това - колкото е необходимо, като сътрудничеството ни в тази насока ще продължи, добави Новак. По темата за транзита на газ в този период той посочи, че не се водят все още преговори.
Новак е убеден, че Украйна ще преведе втория транш от дълга за доставка на руски газ до края на декември тази година. Украинската страна изпълни задълженията и съм убеден, че ще има заявка за януари, посочи още Новак.
По думите му това, че Украйна е заявила покупка само на 1 милиард кубични метра газ, а не 4 милиарда както по-рано бе заявено, поставя под въпрос как страната ще изкара есенно-зимния сезон. Ситуацията с транзита се стабилизира. Според споразумението, подписано на 30 октомври, всичко действа, всички страни изпълняват задълженията си, посочи Новак.
Още видео материали може да видите в сайта на Bulgaria On Air


Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Неспазване на предимство прати един в болница
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
преди 11 години За русофилите незнам, ама за американофилите и техните шистови приятелчета, виж там ще е голям рев! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Недейте така русофилите ще реват ако нефта падне под 50 долара.Имайте малко милост с тези прогнози. отговор Сигнализирай за неуместен коментар