Броени часове преди вота за бъдещето на Великобритания в ЕС референдумът за оставане в общността изглежда модерен. За провеждането на такъв и във Франция се обяви крайнодесният лидер Марин льо Пен.
Според нея ЕС е пред разпад и ако бъде избрана за президент на Франция, ще организира допитване до французите дали искат да останат в общността, пише британското издание Express.
“Бих гласувала за Brexit, макар че мисля, че Франция има хиляди повече причини да напусне, отколкото Великобритания“, коментира лидерът на Националния фронт и допълва: „Защото сме в еврозоната и в Шенген“.
За нея какъвто и да е резултатът от допитването във Великобритания, то е показателно за разпада на ЕС.
Марин льо Пен ще поиска връщането на „граничния контрол, бюджетния контрол, законодателството и паричната независимост“ обратно в ръцете на Франция, ако спечели изборите за Елисейския дворец през 2017 година. По-рано през седмицата тя беше категорична, че „тоталитарният“ блок ЕС е отговорен за ръста на безработицата, бавния икономически ръст и липсата на контрол върху имиграцията.
„Нека се съберем и създадем Европа на нациите“, призова тя.
Притомняме, че идеята за Европа на нациите беше защитавана от френския президент Шарл де Гол. Неговата теза се сблъска с желанието за "повече" Европа. В годините на икономическа криза и особено сега, под натиска на бежанската криза, обаче тази теза губи постепенно губи позиции.
Според социологическите проучвания Марин льо Пен е два пъти по-популярна от сегашния президент на Франция – Франсоа Оланд. Express коментира, че причината за това са допусканията, че четиригодишният „социалистически експеримент“ на Оланд е причината за безработицата и забавянето на френската икономика.
Самият Оланд е категоричен - ако Великобритания излезе от ЕС, това ще е окончателно.Излизането на Великобритания от общността ще постави страната в "сериозен риск", защото ще загуби достъпа до общия пазар, смята той, цитиран от RTE.
Ирландската медия цитира и мнението на председателя на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер, който заявява, че няма да има преговори с Лондон, ако страната реши да напусне общността. "Напускането е окончателно", потвърди той.


Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Мондиал 26: С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада
Песков: Зеленски може да дойде в Москва за среща с Путин
Голям пожар на Халкидики, евакуират туристи
Костадинов: При Румен Радев думите и делата се разминават
преди 10 години " Марин льо Пен е два пъти по-популярна от сегашния президент на Франция Франсоа Оланд."Макар че е жена , има топки за разлика от скопения петел Оланд ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар