Най-масовият бензин А-95 е поскъпнал с близо 22%, или с 41 стотинки, в рамките на последните три месеца.
В началото на февруари А-95 се продаваше на цена от 1,88 лева за литър, а в момента той се продава по големите вериги бензиностанции за 2,26-2,29 лева. Само за месец бензинът е скочил с 9 стотинки, показва статистиката на fuelo.net.
В сравнение с миналата година А-95 обаче все още е на по-ниски цени. На 6 май 2014 г. той се продаваше за 2,55 лева литъра, или с близо 10 на сто по-скъпо от сега.
При дизела поскъпването също е с 40 стотинки от началото на февруари до 2,35 лв. към момента. В проценти това прави 20,5 на сто. За последния месец цената му също е скочила с 9 стотинки, или 4 на сто, а на годишна база все още се отчита поевтиняване - с около 8%.
Най-малко увеличение бележи пропан-бутанът. В началото на февруари той се е продавал за 93 стотинки за литър, след което цената му е продължила да пада до 85 стотинки до края на февруари, след което и това гориво започва да поскъпва. Към момента литър пропан-бутан се продава за 98 стотинки. Това прави скок с малко над 5%. Спрямо миналата година по същото време газта е с една пета по-евтина (с 26 стотинки) в сравнение със сега.
Неприятната новина за потребителите е, че тенденцията е към повишаване на цените на горивата в резултат на поскъпването на петрола на международните пазари.


Нарязаха гумите на коли, паркирани по ул. "Кестен" във Варна
Ето къде няма вода във Варна днес
Митнически служители от Варна задържаха голямо количество „маркови“ детски стоки от Китай
Надежда Нейнски: България губи външнополитическата си тежест заради непоследователност
Катастрофа на пътя Варна - Добрич затруднява движението
Икономиката при Радев: Технологичен остров в море от изостаналост
Си Дзинпин се опира на наследството на Дзян в труден момент за Китай
Евровизия 2027: Слънчев бряг ще спаси Бургас от спекулата с късите наеми
Властите в Испания и Мароко са предотвратили ново нахлуване на мигранти в Сеута
Тръмп свива ученията с Южна Корея заради липсата на подкрепа за войната с Иран
Америка не оставя V8 двигателя да умре
Защо почистването на предното стъкло с лимон е лоша идея
Най-здравите и най-чупливите автомобили на 12 години
Индустрията не вярва в край на ДВГ през 2040 година
Tesla подготвя Roadster с ракетни двигатели на SpaceX
100 дни кабинет “Радев“: Отложени очаквания и липса на видими резултати
Магнитна буря от ниво G2 се очаква да засегне Земята днес
ПСС: Много добри са условията за туризъм в планините
Две земетресения у нас тази нощ
Властта с подробности за нацисткото свърталище в Пловдив
преди 11 години Уважаеми, хич не е проклета "тази дефлация". Великолепна си е просто. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Не разбирам какъв е проблема, ти реално казваш че Рашките ни помагат да постигнем ценовите цели които сме си поставили. Нали се каза че искаме да няма дефлация и да има инфлация от около 2% поне? Ето, че горивата могат да помогнат, дават добро начало за да постигнем целите, ако горивата минат 3лв. дори може и да ги изпълним целите само с този тласък. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Абе кажете и за премиум дизелите (аз ползвам Макс моушън на ОМВ), че там е още по-голяма резачката - 2,55, с отсъпката - 2,51. Че аз максимумът, на който съм го купувал беше около 2,70 с отстъпката (тогава беше 10 стотинки). Та хайде да не си говирм глупости - плашаме най-скъпия дизел преди данъци в Европа (данъците и акцизите ни са супер ниски, а производствените разходи - най-високите), но Тиквуня не смее на да каже нищо на Рашките, щото онези си плащат и предизборно, и следизборно. Тъжно и жалко, но пък населението явно има доста кинта, щото не го *** и си кара яко - не можеш да излезеш от София по празници, а уж всички бедни, бедни - живи да ги ожалиш! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Добра новина, ето че най-после успяваме да я борим тази проклета дефлация. Приоритет на всички е цените да скачат, поне с по 2% на година, ето че горивата може да поставят добро начало и да дадат добър тласък на едно добро покачване на цените за да постигнем добра инфлация. Дано още да скачат горивата и това да помогне за вдигането на цените. отговор Сигнализирай за неуместен коментар