Защо да не помислим за издигане на кандидатурата ни и за приемане на България в еврозоната? Този въпрос постави служебният министър на външните работи Ради Найденов днес по време на дискусия "Бъдещето на Европа. Българското председателство 2018 и приоритетите на българския бизнес и общество" в Дома на Европа, предаде БТА.
Найденов посочи, че има много плюсове и минуси, но изрази убеденост, че плюсовете са повече.
"Не е популярно решение, но си помислих, след като правителството на Стефан Софиянски внесе кандидатурата за НАТО, защо пък да не направим нещо, което привържениците и хората, които са зрели за предимствата, да могат да подкрепят", коментира министърът.
Позволих си да представя тази иновативна идея, но тя е важна и е много важно да я поставим на дебат и да намерим решение в подходящ момент, отбеляза Найденов.
Той припомни времето малко след промените, когато Соломон Паси е казал, че България трябва да стане член на НАТО.
"Днес сме страна член на НАТО, водим миролюбива политика и имаме принос за стабилността в района, макар и малки, но включени в голямото, имаме добра активна роля", отбеляза Найденов и посочи, че същото е и с участието в ЕС.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
Хали Бери предизвика фурор по прозрачен черен бански
преди 9 години Не знам дали служебното правителство има такива правомощия, но ако вземе, че пусне едно заявление за приемане - ще остане в историята. Глупостите ще се забравят и ще се помни това. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ами кандидаствайте Никои няма да ви приеме докато не подадете молба Ние и сега сме в еврото Лева и еврото са фиксирани Какви са ползите ? Много по ниски лихви по кредитите Много по стабилна банкова система Ако беше член на Еврозоната това с К Т Б никога нямаше да се случи отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години тоя като поплювко се изказва, защо да не дадем, бих си бил помислил отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Че защо да се включваме? Предимствата ще са нищожни и не си заслужава да изоставим сегашното си положение,за да преминем към евро. отговор Сигнализирай за неуместен коментар