Депутатите отхвърлиха предложението на Коалиция за България 20 на сто от постъпленията от данъците върху доходите на физическите лица да се преотстъпват на общинските бюджети, на чиято територия се облагат съответните данъкоплатци, съобщи БТА.
Това реши парламентът, който прие на второ четене промени в Закона за облагане на доходите на физическите лица.
Депутатите отхвърлиха и предложението на Синята коалиция доходите от стопанска дейност на едноличните търговци да се облагат с данък от 10 процента, както доходите на физическите лица.
Парламентът реши с данък от 10 процента да се облагат възнагражденията за услуги или права, както и неустойки и обезщетения от всякакъв вид с източник България, получени от чуждестранни физически лица, установени в юрисдикции с преференциален данъчен режим, т. нар. офшорни зони.
Според промените данъкът върху доходите от наем ще се удържа авансово от наемателя, когато той е предприятие или самоосигуряващо се лице. Размерът на дължимия авансов данък ще се определя, като облагаемият доход се умножи с данъчна ставка от 10 процента.
Промените в закона влизат в сила от 1 януари 2011 г.


Тръмп пак посегна на Гренландия: Островът трябва да е наш
Ветроходци от Бургас с дубъл в юбилейното 50-о издание на регатата „Порт Варна 2026
Млад шофьор пострада при катастрофа край Варна
Един загина, а двама пострадаха при пожари за денонощие у нас
Цените на петрола скочиха рязко след поредния рунд атаки между САЩ и Иран
Пазарът на риба в България расте, огромна част от улова се изнася в Европа и Азия
Възрастните хора са актив за икономиката, в ОАЕ вече има агенция за дълголетието
Безплатното електричество е пътят към енергийно изобилие
AI няма да върне ерата на бърз растеж, предупреди Нобелов лауерат
Майкъл Бъри може да се окаже прав за производителите на чипове памет
Колите на старо поевтиняват, но не всички
Малката G-Class няма да се прави в Германия
Още една система вече е задължителна за всяка нова кола
Карбонът в суперколите е кошмар за инженерите
Новата Dacia Striker: 17 ключови факта
Куче герой: Хъски спаси дете от агресивна мечка (ВИДЕО)
Парламентът преизбра Антоан Гечев за шеф на "Разузнаване"-то
Наложиха възбрана на имотите на Олег Невзоров заради дело, свързано с "Баба Алино"
България: Сигурността на НАТО и Близкия изток вече са неразривно свързани
Българските води сред най-чистите в Европа: Безопасни са на 95%