На 29 април милиони хора по света ще насочат вниманието си към дългоочакваната сватба на британския принц Уилям и неговата избраница Кейт Мидълтън. Бляскавото събитие ще се състои в Уестминстърското абатство в Лондон.
Самите Уилям и Кейт правят опити церемонията да бъде съобразена с това, че страната се намира в икономическа криза и твърдят, че се стремят към не прекалено помпозна сватба, пише CNBC. Списъкът с гостите обаче е пълен с богаташи, олигарси и знаменитости, за които помпозността е просто начин на живот.
Списъкът с гостите показва впечатляващ микс от приятели на кралското семейство, спортни звезди и знаменитости. В списъка, в който има 1 900 имена, присъстват дори двама диктатори.
Повече от 1 000 от гостите, които ще присъстват, са получили поканите си още през февруари. Те се считат за роднини или приятели на двойката. В списъка има 50 члена на британското кралско семейство, 46 представители на различни монархии по света, над 200 правителствени и дипломатически представители.
Кои са най-богатите хора, които се очакват на кралската сватба, може да разгледате в галерията от снимки.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Оли Рен: Данните показват първи признаци на стагфлационен шок в еврозоната
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Предстоят най-скъпите летни екскурзии
Спирова и Денисиньо ще се борят за 50 000 евро в Hell’s Kitchen
Русия иска империята си обратно, естонските майки планират да я спрат
9 знака, че флиртът му е стил на общуване