„Евроинс Румъния“, част от една от водещите застрахователни групи в Югоизточна Европа - "Евроинс Иншурънс Груп" АД (ЕИГ), ще придобие портфейла с общозастрахователни полици на румънската ATE Insurance, собственост на най-голямата банка в Гърция - Пиреос банк. Двете страни подписаха споразумение на 19 януари 2017 г., съобщиха от компанията.
„Със сделката „Евроинс Румъния“ ще увеличи дела на немоторните застрахователни продукти в своя портфейл, което съответства на стратегическите цели на компанията за диверсификация на бизнеса. Придобиването на портфейла на ATE Insurance ще засили допълнително и позицията ни на румънския пазар“, коментира Михнеа Тобеску, изпълнителен директор на „Евроинс Румъния“.
Сделката ще трябва да получи одобрението на регулаторните органи.
През 2016 г. „Евроинс Румъния“ регистрира 21,8% ръст на премийния си приход спрямо предходната година до 197,7 млн. евро. Само през декември приходите на дружеството се увеличиха с 19,6% на годишна база до 21,8 млн. евро.
запазване на пазарните позиции и значително подобряване на финансовия резултат.
През последните няколко години "Евроинс Иншурънс Груп" придоби застрахователния бизнес на германската Talanx International в България и Украйна („ХДИ Застраховане" и HDI Strakhuvannya), на холандската Achmea в България ("Интерамерикан"), както и на QBE в България и Румъния.
Към 14:00 часа днес все още няма сделки с акции на Евроинс. От началото на годината акциите на дружеството поскъпват с 13,72%, а за последната една година се отчита спад в цената от 4,62%. Пазарната капитализация е 14,609 млн. лв.
Свързани компании:


10 титли за България на 39-о европейско първенство по карате киокушин във Варна
Спекула с черешите: Търговци ги купуват за 1,5 евро килото и ги продават за 10 евро
1,9 млрд. евро достигат преките чуждестранни инвестиции у нас към края на март
Нидерландска мощ на Томас Бриджуотър срещу белгийския нокаутьор Асдрен Гаши
21 май - курортът "Св. св. Константин и Елена" празнува!
Икономическата активност в еврозоната се свива най-бързо от 2,5 години
JPMorgan: Има огромно търсене на AI
StanChart ще смени с AI 15 хиляди души
Протоколите на Фед показват още сигнали за повишение на лихвите
Тръмп каза, че не бърза за сделка с Иран
Toyota не може да реши проблема с V6 двигателите си
Най-бързият сериен пикап в света вдига 100 км/ч за 3,4 секунди
Ръчните скорости изчезват от пазара по-бързо от дизелите
Китайските коли са кошмар за японците в Европа
Историята на Лада в Германия приключи след 50 години
Промените в НС предизвикаха тревога за прозрачността и контрола върху властта
Депутатите приеха на две четения изменения в Закона за държавната финансова инспекция
Дара призова Турция да се върне на сцената на "Евровизия"
Експерт: Държавите имат запаси от петрол за около 3 месеца
МВР конфискува стоки за близо 215 хиляди евро от Златни пясъци