Комисията за финансов надзор (КФН) разреши на Софарма АД да отправи коригирано търгово предложение към Медика АД, но издаде временна забрана за търговото на Арома Риъл Естейт АД. Това става ясно от взетите от регулатора решения на проведеното на 13 януари заседание.
Финансовият надзорен орган не издава забрана за публикуване на коригирано търгово предложение от Софарма за закупуване на акции на Медика АД от останалите акционери на дружеството.
Но преди фармацевтичната компания да публикува новото предложение, тя ще трябва да отстрани техническа грешка. Това трябва да се направи, за да може КФН да го впише в регистъра си. Посредникът по търговото е Елана Трейдинг АД.
Новата цена при търговото предложение за Арома Риъл Естейт АД бе 0,885 лв., като е по-ниска спрямо цената от предишното търгово. Сега КФН отново издава временна забрана за публикуване на търгово предложение за закупуване чрез инвестиционен посредник Бета Корп АД на акции от капитала на Арома Риъл Естейт. Търговият предложител тук е Димитър Луканов.
КФН потвърди и проспект за допускане до търговия на регулиран пазар на емисия облигации, издадени от Недвижими имоти София АДСИЦ.
Дружеството издава обезпечени облигации на база решение на Съвета на директорите от 14 септември 2015 г. Общият размер на дълга е 9 млн. евро, срокът – 7 години, а лихвата – 6,3%. Целта на облигационния заем е последващи покупки на недвижими имоти.
Регулаторът прекратява и производството спрямо Пи Ар Си АДСИЦ относно потвърждаване на проспект за първично публично предлагане на акции. Става дума за увеличението на капитала, което ще е по-малко по размер.
Свързани компании:


10 титли за България на 39-о европейско първенство по карате киокушин във Варна
Спекула с черешите: Търговци ги купуват за 1,5 евро килото и ги продават за 10 евро
1,9 млрд. евро достигат преките чуждестранни инвестиции у нас към края на март
Нидерландска мощ на Томас Бриджуотър срещу белгийския нокаутьор Асдрен Гаши
21 май - курортът "Св. св. Константин и Елена" празнува!
Икономическата активност в еврозоната се свива най-бързо от 2,5 години
JPMorgan: Има огромно търсене на AI
StanChart ще смени с AI 15 хиляди души
Протоколите на Фед показват още сигнали за повишение на лихвите
Тръмп каза, че не бърза за сделка с Иран
Toyota не може да реши проблема с V6 двигателите си
Най-бързият сериен пикап в света вдига 100 км/ч за 3,4 секунди
Ръчните скорости изчезват от пазара по-бързо от дизелите
Китайските коли са кошмар за японците в Европа
Историята на Лада в Германия приключи след 50 години
Промените в НС предизвикаха тревога за прозрачността и контрола върху властта
Депутатите приеха на две четения изменения в Закона за държавната финансова инспекция
Дара призова Турция да се върне на сцената на "Евровизия"
Експерт: Държавите имат запаси от петрол за около 3 месеца
МВР конфискува стоки за близо 215 хиляди евро от Златни пясъци