НОИ иска да купи сграда в Пазарджик срещу 1 150 евро/кв.м за общо 1,45 млн. евро, с доплащане от 38 хил. евро за земята. Целта е зданието да се използва за офис на РУСО-Пазарджик, показва финансов анализ към проекторешение на НОИ, с който Investor.bg разполага.
Също така НОИ планира да купи помещение в съседство с тази сграда, понастоящем ресторант за сумата от 933 057 лв. Цената на квадратен метър от ресторанта е 2070 лв. Той ще бъде преустроен в склад. Имотите са в парцел, бивша собственост на Инжстрой ООД.
Investor.bg притежава снимки на сградата и ресторанта, които НОИ планира да купи. Те се намират на бул. "Христо Ботев" 61, който отделя жилищните квартали от индустриалните зони в покрайнините на града. Решението за покупката ще се гледа на днешно заседание на НОИ.
Документът, с който се предлага покупката, носещ името "Финансов анализ на предлаганите за закупуване сгради в гр. Пазарджик" е едва 1 страница. С размери от по 1-2 страници са и проекторешенията, правният анализ и всички други документи по сделките.
Националният осигурителен институт няма да си купува сграда, е заявил в предаването "Тази сутрин" по bTV социалният министър Тотю Младенов, след като общинският съветник Владимир Каролев изнесе по-рано в същото предаване информация, че на днешното заседание на Надзорния съвет на НОИ трябва да бъде взето подобно решение.
Публикуваме и фотогалерия с лъскавите и старите офиси на НОИ в страната, голяма част от които придобити в последните години, например сградата на РУСО-Плевен.
Като оправдание за покупката на сградата и ресторанта в Пазарджик НОИ изтъква нуждата си от архивохранилище за Южна България и неуспеха в намирането на държавен имот за тази цел.
Фотогалерията можете да прегледате тук.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
Хали Бери предизвика фурор по прозрачен черен бански
Полша дава на Украйна последните си прехващачи Patriot: Какво остава за защитата на страната?


преди 15 години Хубава сделка е щял да направи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Някой беше казал, че в частните пенсионни фондове са скъпите офиси и секретарки?..... Тези на НОИ са евтини? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Гадни наглеци, фондовете ще национализират, щото нямали пари, а такава скапана сграда ще купуват?!?!? Тази сграда е необитавана от 3-4 години! Собственост е на Кольо Максито, който преди произвеждаше дамски превръзки, а сега притежава комплекс Макси на Симеоновско Шосе! отговор Сигнализирай за неуместен коментар