С още четири месеца е удължен срокът за разследването на продажбата на 29 декара земя край Несебър, предвидена за застрояване, съобщи окръжният прокурор на Бургас Калина Чапкънова, цитирана от БТА.
Удължаването на разследването, известно като "Дюнигейт", се е наложило заради назначени допълнителни експертизи, за приключването на които се изисква още време.
Освен това един от важните свидетели – научен работник и експерт от БАН, е в тежко здравословно състояние, пояснява Чапкънова.
На този етап няма привлечени други обвиняеми освен кмета на Несебър Николай Димитров и главния архитект Валентин Димов, каза още тя.
Припомняме, че скандалът със строежа върху дюни се развихри по празниците в края на 2012 г. След серия проверки и дискусии така и не се стигна до консенсус дали на терена е имало дюни, или не.
Заради силния обществен отзвук обаче правителството пое ангажимента допълнително да защити дюните от застрояване с промени в няколко закона. Промените бяха приети и обнародвани в Държавен вестник, но според екоорганизации те няма да спасят дюните от багери.


Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Нови правила за пенсиите влизат в сила до края на годината
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Йотова: За справянето с насилието е нужда и обществена нетърпимост
Слънчевите панели са най-големият източник на ток в Европа през лятото
Хилари Дъф се радва, че наближава 40 г.