Базираната в Кипър инвестиционна компания Bluehouse е привлякла нови капитали в размер на 150 млн. евро за инвестиции в имоти в България и в региона.
Въпреки това компанията, която управлява няколко инвестиционни фонда с фокус върху пазарите на Югоизточна Европа, смята да изчака с инвестициите до година и половина, в зависимост от конкретния пазар, докато се появят изгодни възможности, пише гръцкото издание Kerdos.
В новия фонд, Bluehouse Accession Property III, акционери са гръцки и чуждестранни инвеститори, сред които и такива от САЩ.
Подобно на предишните фондове новият също цели годишна възвръщаемост от над 20%. Той ще бъде насочен към пазарите в Гърция, България, Румъния, Хърватска и Сърбия.
Bluehouse управлява два други фонда – Bluehouse Capital Partners с инвестиционен капитал от 50 млн. евро и Bluehouse Accession Property II с капитал от 150 млн. евро. Досега компанията е инвестирала в 20 имота в Гърция, България, Румъния и др.
У нас тя има няколко инвестиции, сред които жилищен проект в процес на развитие в Бояна, офис сгради, хотел Greenville Hotel & Apartments и други.
В Гърция компанията участва в проект за 100 млн. евро за изграждането на търговското селище за икономично пазаруване McArthurGlen Designer Outlet Village. Комплексът ще бъде с обща площ от 21 хил. кв. м., като се предвижда стоките в него да се предлагат с намаление от 30 до 70%.
През 2006 г. Bluehouse бе обявила планове да привлече 100 млн. паунда за инвестиции в България и Румъния чрез публично предлагане на Лондонската борса, но впоследствие се отказа от тези планове.


Тръмп призова за пълно прекратяване на огъня между Хизбула и Израел
64-и турнир по ориентиране за Купа „Варненско лято 2026“
Чехия и Южна Африка със "самоубийствено" реми на Мондиала
Хванаха за ден 38 шофьори с алкохол или наркотици
Варненски ученик e сред златните медалисти на европейската олимпиада по физика
Поабо: Технологичен суверенитет не означава затваряне
Поабо от Alice & Bob: Трябва да притежаваме технологиите си
Qantas: Клиентите са склонни да платят за нонстоп полети
Qantas: Забелязваме търсене на ултрадълги полети
Любимите книги на Илон Мъск
Китайската премиум марка XРeng стъпи официално в България
7 забравени коли от 90-те, които все още са много яки
Електрическият Taycan получи виртуални скорости и... оборотомер
Dacia показа ново поколение на електромобила си
Audi пусна прощална версия на флагмана A8
Сватбата на Тейлър Суифт няма да е чак толкова грандиозна
Охлаждането на имотния пазар в България вече е факт
Четири обвинения са повдигнати на мъжа, опитал да отвлече кола с дете в София
Костадинов за възможното вето на руските санкции: Радев излезе с героично изказване