Започва новата програма "Студентски практики", насочена към студентите, в която работодателите могат да заявят, че наемат студенти в своята организация.
От 2 септември до края на проекта - декември 2017 г., работодателите, които желаят да се включат и да наемат студенти като практиканти в своята организация, могат да попълнят своя профил в информационната система на проекта на адреса: http://praktiki.mon.bg/sp/, съобщават от пресцентъра на Министерството на образованието и науката.
Целта на проекта е да подпомогне подобряването на качеството на висшето образование чрез предоставяне на възможности за придобиване на практически опит и усъвършенстване на практическите умения на студентите в съответствие с потребностите на пазара на труда.
За реализиране на проекта се предвижда участието на 46 хил. студенти в практическо обучение в реална работна среда и успешното приключване на минимум 40 020 практики. Това предполага непрекъснато включване на активни работодатели, приемащи да обучават студентите, които могат да бъдат стопански и нестопански организации, държавна и общинска администрация, училища и обучителни организации, работодателски организации и други юридически лица.
За да се зачита за успешно завършена практиката, студентите трябва да бъдат обучавани в реална работна среда 240 астрономически часа. За осъществената практика ще получат стипендия от 480 лева.
Проектът "Студентски практики - Фаза 1" се изпълнява от МОН по ОП "Наука и образование за интелигентен растеж", съфинансирана от Европейските структурни и иновационни фондове.


Без ток във Варна на 22 май 2026
Времето във Варна на 22 май 2026
Над 24 000 зрелостници се явяват на втора матура днес
Честваме паметта на свети мъченик Василиск
9-годиeш от Аксаково e 6-и на Световното първенство по кордова акробатика
Иран е унищожил американски дронове Reaper за близо 1 милиард долара
Лошото време ще разкрие недостатъците на изкуствения интелект
Петролът поскъпва отново заради помрачени перспективи за преговорите с Иран
Не, войната в Иран няма да остави европейците без полети през лятото
Турски съд отстрани лидера на опозицията, предизвиквайки пазарен срив
Fiat преобръща пазара с нов SUV за 20 000 евро
BYD показа конкурент на Land Rover Defender за Европа
Най-странното Audi се върна на пътя
Прогноза: 23 милиона продажби на EV до края на 2026
Ferrari разработва виртуален съединител
Николай Младенов призова ООН да засили натиска върху “Хамас“
Откриха и тялото на българина в рухналата сграда в Германия
На 22 май почитаме паметта на Свети мъченик Василиск