Регистрираните безработни в Германия неочаквано са намалели през юни като доказателство, че най-голямата европейска икономика продължава да се възстановява от кризата, предаде Bloomberg.
Броят на регистрираните безработни в страната с отчитане на сезонните фактори е намалял с 12 хил. души до 2,94 млн. души, след като през май се увеличи със 17 хил. души, сочат данни на Федералната агенция по заетостта. Икономисти очакваха броят на регистрираните безработни да се увеличи с 8 хил. души.
Нивото на безработица в Германия през юни е 6,8%, като остава без промяна спрямо май, за когато безработицата е коригирана леко надолу – от 6,9% до 6,8%.
“Отчетеният ръст през май беше нещо като деформация, затова е нормално да има спад”, коментира Улрике Рондорф, икономист в Commerzbank. “Пазарът на труда като цяло се справя добре, особено като се има предвид същественото забавяне на икономиката през зимата”, допълва тя.
Икономиката на Германия се разшири със само 0,1% през първото тримесечие на годината. През април обаче индустриалното производство в страната се повиши с 1,8% заради възстановената строителна активност, а очакванията са заради възстановяването на производствения сектор да се ускорят и темповете на възстановяване на икономиката.
В началото на този месец Bundesbank обаче занижи прогнозата си за икономическия растеж през тази година до 0,3%, а за 2014 г. - до 1,5%. Предишната ѝ прогноза беше за ръст от съответно 0,4% и 1,9%.


Как правителството ще стимулира туризма у нас?
Учени разработиха нов метод за откриване на извънземен живот
124 хил. млади българи бездействат: България е над средното ниво за ЕС
Поколението Z възприема изкуствения интелект като приятел, сочи проучване
НАТО: Алиансът е готов да защити съюзниците си при атака от Иран
Българската електроиндустрия губи позиции заради конкуренцията от Китай
Как Китай изгради чип екосистема, способна да оцелее без Запада
Могат ли първичните избори в Аляска да определят мнозинството в Сената?
Емисиите на облигации в Европа се завръщат с рекорден темп след ваканцията
Хол от Revolution за инвестициите във военния сектор
Mazda не се отказва от ванкеловия двигател - ето го доказателството
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Тревога: Милиони автомобили рискуват да се самозапалят, докато са паркирани
Половината нови коли с безключов достъп се крадат за секунди
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
Рецепти с октопод, перфектни за остатъка от лятото
Хейдън Пенетиър била с патерици преди смъртта си
Самолетоносачите на САЩ: "Плаващ затвор", където леглата се превръщат в ковчези, а небето рядко се вижда
Изкуственият интелект променя биологичните оръжия: Светът не е готов за новата заплаха