Производителят на електромобили Tesla Motors нае ключов софтуерен инженер от Apple, който да съблюдава софтуерните операции на компанията, свързани с нейната система Autopilot, посочва компанията в публикация в блога си.
Крис Латнър, който работеше в Apple от повече от десетилетие, заяви в онлайн съобщение до разработчиците на компанията от Купертино, че ще “напусне Apple по-късно този месец, за да преследва възможности в други области”, без да посочва към коя компания планира да се присъедини.
По-късно през деня Tesla публикува съобщение в уебсайта си, в който твърди, че Латнър е бил нает за вицепрезидент, отговарящ за софтуера Autopilot. Компанията обаче не посочи кога той ще започне работа в нея. Tesla отказва да коментира повече по темата. Apple потвърди напускането на Латнър, но не е казала повече отвъд неговото послание.
Това е важен ход за Tesla, която привлича експерт от висок клас в света на софтуерната разработка, при това на позиция, която преди нямаше лидер на пълно работно време. Системата Autopilot на Tesla е била поверявана временно на главния директор, отговарящ за софтуера, Джина Хосейн, от SpaceX - компания, в чийто борд на директорите попада главният изпълнителен директор на Tesla Илон Мъск.
Autopilot е хардуерна и софтуерна система, ползва на превозните средства на Tesla, която позволява те да се управляват сами в някои ситуации, но все пак изисква шофьорите да са с ръцете на волана. Федералните регулатори по безопасността в САЩ разследват дали Autopilot е изиграла роля във фатална катастрофа във Флорида миналата година.
Латнър последно е бил старши директор в отдела за разработване на инструменти на Apple и е най-познат с представянето на Swift - програмен език, който улеснява софтуерните разработчици в писането на приложения за iOS, операционната система в iPhone и iPad.


Езиковата мрежа на мозъка е по-голяма, отколкото се смяташе, откриха учени
ЦИК: Машините, на които ще гласуваме през октомври, са с изтекла гаранция
Портних: Дори картинките не са на Коцев. Ние му ги оставихме. Той просто ги наследи.
Златен медал: Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки
На 28 юли 2061 човечеството ще види Халеевата комета
Образованието в ерата на изкуствения интелект: Учителят вече има нова роля
Как трябва да изглеждат централните банки на 21 век?
Великобритания трябва да се адаптира към горските пожари, те няма да изчезнат
Светът трябва да има думата относно Ормузкия проток
Икономическата разлика между Америка и Европа опира до толерантността към риска
13-те най-интересни класики от супертърга в Пебъл Бийч
Автомобилната жабка е създадена за нещо, което вече почти никой не ползва
Ason Martin направи най-мощния автомобил в света с преден двигател
Пространство, разход на гориво и цена: кой компактен SUV предлага най-много?
Скрита функция на подглавниците спасява човешки живот
Украински войници лекуват стреса със сесии с шамани и аяхуаска
Билки и подправки с диуретичен ефект
Преди 25 години се появяват първите поддръжници на "Кръв и чест" в България
Йотова похвали ансамбъла ни по художествената гимнастика
Възрастна двойка загина в пожар в Гърция
преди 9 години Абе туй със автопилотите е голяма работа, караш си колата и по някое време някой се включва, ускорява те и те мята в близката пропаст. Върви доказвай после автопилота ли е сбъркал или някой през сателита тa е ускорил :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар