Собственикът на фиброоптични мрежи Zayo Group Holdings Inc. се съгласи да бъде придобит от Digital Colony Partners и EQT Partners срещу 14,3 млрд. долара, съобщава Bloomberg.
Сделката включва и дълга, който има Zayo, като придобиването отново ще направи компанията частна.
Закупуването на акциите на дружеството ще стане на цена от 35 долара за акция, като към това се прибавя и дълг в размер на 5,9 млрд. долара, заявиха от компанията, потвърждавайки по-ранна новина на Bloomberg.
Zayo, която е ръководена от главния изпълнителен директор Дан Карузо, е поставена под натиск от страна на активисти инвеститори, в това число и Starboard Value и Sachem Head Capital Management.
След като през юли миналата година цената на акциите на компанията достигна ниво от 39,35 долара за дял, те се сринаха до 20,46 долара за акция, тъй като Zayo започна организационни промени на фона на пренаселения пазар на фиброоптични влакна.
„Убеден съм, че това партньорство с EQT и Digital Colony ще даде възможност на Zayo да ускори своя растеж и ще заздрави нейното лидерство в индустрията“, посочва Карузо.
Digital Colony е инвестиционна компания с фокус върху комуникационната инфраструктура, създадена като партньорство между Colony Capital и Digital Bridge Holdings LLC.
От своя страна шведската EQT успя да събере 9 млрд. евро за своя последен инфраструктурен фонд през тази година, насочвайки се към Европа и Северна Америка.
Очаква се сделката за придобиването на Zayo да приключи през първата половина на 2020 г., като първо трябва да бъде одобрена от акционерите на продаваното дружество.
Американските банки Goldman Sachs Group Inc. и JP Morgan Chase & Co. съветват Zayo относно сделката, докато Morgan Stanley и Deutsche Bank AG подпомагат Digital Colony и EQT.


35 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
30 души са задържани на протеста в София
Зафиров доволен от държавните институции
Костадинов: Това правителство пази турските интереси, не българските
Танкерът „Кайрос“ е в стабилно положение, предстои извеждането му на безопасно място
Забраната на социални медии в Австралия няма да спаси децата
Криптотърговците търсят допълнителна защита, тъй като отвличанията растат
Банковото финансиране за сектори със структурни проблеми у нас може да намалее
Шансът на българския бизнес е в иновации за по-ниски разходи за труд и енергия
Над 500 000 бягат от сблъсъка Тайланд-Камбоджа, Тръмп призовава за мир
Мъж паркира Ferrari на балкона си, за да разбере, че Виена не е Дубай
С кого ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Citroen направи щур ван със спалня и киносалон
Разследват сексуален тормоз в турския парламент
Няма драма: Тимъти Шаламе и Кайли влюбени на събитие
Българи се събраха и пред ЕП в Брюксел на протест
"Бъдеще в България": Когато се вземат решения, които компрометират нашето бъдеще, ние ще сме на площада СНИМКИ
САЩ искат да проверяват социалните мрежи на туристите 5 години назад