Microsoft отваря първия си магазин на дребно в Европа в четвъртък. С този ход софтуерният гигант се опитва да засили физическото си присъствие и да се конкурира с други технологични компании, които предлагат уникално потребителско преживяване в магазините си, пише CNBC.
Обектът ще се намира в Oxford Circus, в популярния търговски район на Лондон, в близост до основния магазин на Apple на Regent Street.
Лондон е третата дестинация, на която Microsoft отваря ключов магазин. Другите две са Сидни и Ню Йорк.
„Това е първият ни опит в Европа и не можем да сме по-щастливи от факта, че ще бъде в Лондон“, коментира главният маркетинг директор на компанията Крис Капосела.
Microsoft е сред нарастващия брой технологични компании, които разширяват физическото си присъствие, за да допълнят онлайн продажбите си. Твърди се, че Amazon планира да отвори до 3000 безкасови магазина за хранителни стоки до 2021 г. Китайският технологичен гигант Xiaomi пък каза пред CNBC през февруари, че планира да утрои броя на европейските си магазини до края на годината.
Главният изпълнителен директор на Retail Economics Ричард Лим казва, че технологичните компании се опитват да създадат еуфория и да изградят лоялни фенове на своите брандове, като предлагат специално отношение в магазините си.
Триетажният магазин на Microsoft включва зала за гейминг с Xbob, специален McLaren, стаи за срещи с корпоративни клиенти и дигитална класна стая, където може да се учи програмиране.
Главният изпълнителен директор на Microsoft Великобритания Синди Роуз посочва, че магазинът е насочен към всички потребители, както и към бизнес клиентите и геймърите.
Освен това магазинът подчертава линията компютри и таблети Surface, която помогна на софтуерния гигант да изгради хардуерния си бизнес. Продажбите на устройствата с тази марка се увеличават с 21% на годишна база през последното тримесечие.
Повече снимки на магазина можете да видите в галерията.


Жълт код за горещо време е обявен за утре, Варна е в безопасност
Учителите ще работят по единни критерии за детското развитие
Психолог: За пълноценна почивка са нужни минимум осем дни отпуск
Изложба във Варна представя историята на стоковата борса и тържищната търговия
Световният фотографски елит гостува във Варна
Енергийните сметки вдигнаха британската инфлация
Факторното инвестиране: задава ли се голяма ротация?
Удар в Сирия засили напрежението между Израел и Турция
Биткойн остава в консолидация, криптопазарът още е в „криптозима“
„Кайрос“ е само един от проблемите: има над 170 нефтени петна в Черно море
Mazda не се отказва от ванкеловия двигател - ето го доказателството
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Тревога: Милиони автомобили рискуват да се самозапалят, докато са паркирани
Половината нови коли с безключов достъп се крадат за секунди
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
Защо Украйна толкова яростно нанася удари по "любимия милиардер на Путин"?
Задържаха и обвиниха бивш полицай за убийството на 21-годишният мъж в Съединение
НАСА даде още две години живот на Voyager 2, защо това е важно?
Слънчево и горещо ще е утре, на места до 38 градуса
Швеция нащрек: Двама руснаци лагерували до дома на шефа на Saab