Google и Verizon обявиха сключването на споразумение за съвместно разработване на мобилни устройства и други услуги, базирани на софтуера на Google – Android, предаде Business Week.
До няколко седмици Verizon ще представи телефоните под Android. Според анализатори сделката с Verizon, който е най-големият безжичен оператор в САЩ, ще даде тласък на Android.
Изпълнителният директор на Verizon Wireless Лоуъл МакАдам отбелязва, че партньорството между двете компании е стратегическо и те ще отделят значителни ресурси, за да включат устройствата си в 3G и 4G мрежите.
Като за начало се предвижда да бъдат създадени два телефона.


Забелязаните мазутни отлагания по крайбрежието не са в резултат на скорошен нефтен разлив
Голям район във Варна без вода днес
Роби открива националното си турне тази вечер във Варна
Варна на челно място в класация за... най-евтин аперол в Европа
"Възраждане" с остри критики към бюджетната политика на правителството
Goldman очаква $80 в края на годината, част 1
Goldman очаква $80 в края на годината, част 2
Две земетресения с магнитуд над 7 удариха Венецуела
Oklo: Имаме нужда от много ядрени реактори
Anthropic обвинява Alibaba, че е получавала „незаконен“ достъп до AI моделите ѝ
Винетките поскъпват с 30 % от 1 август
Масов агрегат поставя под въпрос надеждността на Toyota
BYD променя стратегията си – отказа се от завод в Турция
Японски марки признаха за лошо качество на американските си коли
Най-добрите употребявани коли за по-малко от средна заплата
Цигарите поскъпват от август тази година, след това и от март догодина
Реаниматори обсъждат дали да прехвърлят пострадалата на АМ "Тракия" от Ямбол в Пловдив
МВнР: Няма пострадали българи при земетресенията във Венецуела
Седемнадесетгодишен младеж загина след сбиване в Атина
Бюджетът е пълна катастрофа, нужни са болезнени реформи