Допълнителни трансфери за бюджетите на общините и за Министерството на регионалното развитие и благоустройството са одобрили министрите по време на заседанието на кабинета днес, съобщават от правителствената пресслужба.
За довършване на проекти по старата Оперативна програма „Транспорт“ МРРБ ще получи допълнително 36,6 млн. лева.
9,2 млн. лева допълнително ще бъдат отпуснати на общините за довършване на инфраструктурни проекти. Основната част от тези средства са насочени към Столичната община по два проекта. 7 млн. лева ще отидат за реализиране на ново транспортно-комуникационно решение за движението по бул. „Скобелев“ между бул. „Христо Ботев“ и бул. „Витоша“.
Предвидени са и 500 хил. лева за ремонт и оборудване на Софийската математическа гимназия „Паисий Хилендарски“.
За ремонт на улици община Горна Оряховица получава 900 хил. лева, а община Етрополе – още 434 хил. лева към бюджета си за подмяна на водопроводи и канализация по вътрешната ВиК мрежа на града, нов трафопост, допълнителни строително-ремонтни работи по спортен комплекс „Чавдар“ и основен ремонт на централния градски площад.
С постановлението на Министерския съвет се предлага още и намалението на разходите по бюджета на Министерството на отбраната – с 1,14 млн. лева, като с тези средства ще се осигурят допълнителни трансфери за държавните военни училища.


От ПСС предупреждават, че условията в планините ще се влошат днес
Двама нови депутати се заклеха в Народното събрание
Община Варна обсъди разширяването на сътрудничеството с Виетнам
Слънчево време над по-голямата част от страната днес
Днес има ден на отворените врати за спортната колекция в Юнашкия салон във Варна
Пазарът на облигации подценява риска от по-устойчива инфлация
Уил Брюи: От известно време United Therapeutics работят в бъдещето
Varda ще тества производство на лекарства в микрогравитация
Британската икономика започна 2026 г. силно, но се задават рискове
Докога САЩ могат да спасяват положението с петролните доставки?
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Задържаха двама, откраднали 500 евро от румънец
Млада жена на тротинетка е блъсната на пешеходна пътека в Пловдив
DARA ще пее под №12 на финала на "Евровизия" утре
Летището в Хелзинки спря работа за три часа поради заплаха от дронове
Двама нови депутати от "Прогресивна България" положиха клетва