Да бъде възстановен акцизът за внесени употребявани автомобили за периода от 1 януари 2007 г. до 31 декември 2009 г. реши парламентът. Депутатите приеха на второ четене законопроекта за възстановяване на надвнесен акциз за употребявани автомобили, съобщи БТА.
В него се определят лицата, които имат право на възстановяване на този акциз. Дадено е и определение на понятието "надвнесен акциз" - разликата между внесения акциз за употребяван автомобил и размера на акциза за нов автомобил със същата мощност на двигателя. На практика това означава, че ще се възстановява надвнесен акциз за употребявани автомобили с мощност на двигателя, превишаваща 120 киловата по система DIN.
Регламентирана е процедурата по възстановяване, което ще става на основание на подадено писмено искане до компетентната митница, където е внесен акцизът.
Надвнесеният акциз ще се възстановява с решение на началника на компетентната митница. В случай че лицето има задължения към Агенция „Митници“, тези задължения ще бъдат прихванати от надвнесения акциз и ще се възстановява разликата, ако има такава.
Подлежащият на възстановяване акциз ще се възстановява заедно със законната лихва в 3-дневен срок от влизане в сила на решението за възстановяване по посочена от лицето банкова сметка. Урежда се и процедурата по възстановяване на данъка върху добавената стойност във връзка с възстановения акциз.


Ивайло Гаврилов: Към края на месец април пристанището е в добро финансово състояние
Какво ще бъде времето в събота?
Демерджиев тръгва на обиколка по областните дирекции на МВР
Плодовете и зеленчуците с голям скок в цените през първото тримесечие
Дърво падна на улица "Георги С. Раковски" във Варна
Тръмп каза, че Китай би желал да подкрепи преговорите с Иран
Какво ще харесат банките в Закона за пазарната структура
Тръмп е търгувал с акции на Nvidia, Boeing и Intel за десетки милиони
Гриър очаква търговското примирие САЩ-Китай да продължи, част 1
Гриър очаква търговското примирие САЩ-Китай да продължи, част 2
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
ГДБОП пресече канал за контрабанда на цигари от Гърция
Петима италианци са загинали по време на гмуркане на Малдивите
Над половината от учителите и учениците се определят като напреднали в създаването на дигитално съдържание
Д-р Бранимир Кирилов даде старт на националната кампания „Лекувай се в България“ на международното изложение Булмедика Булдентал
МВР: Не се очаква блокиране на "Кулата" заради протеста в Гърция