Явна несправедливост е раздаването на бонуси в съдебната система, след като е очевидно, че секторът е един от най-нереформираните и най-критикуван от Европейската комисия, заяви финансовият министър Симеон Дянков пред Нова телевизия по повод искането на магистратите да си раздадат коледни бонуси.
Финансовият министър обаче призна, че не може да противодейства на решението, тъй като бюджетът на съдебната система е отделен от държавния.
Симеон Дянков коментира и раздаването на бонуси в Комисията за защита от дискриминацията (КЗД), за която се разбра, че ще бъдат раздавани възнаграждения в размер на една работна заплата.
Преди дни председателят на комисията Ана Страшимирова призна, че възнаграждението й е над 3 хил. лева. Тя допълни, че управителният съвет на комисията ще върне бонусите, останалите служители обаче ще получат обещаното, тъй като го заслужават.
Вицепремиерът обясни, че с промените в Закона за държавния служител се променят и правилата за раздаването на бонуси в различните държавни комисии – като Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) или КЗД.
Те вече ще могат да разпределят бонуси не само по Коледа, но на всяко тримесечие, ако служителят е показал добри резултати при работата. Възнаграждението обаче е в рамките на 30% от заплатата.
В Министерството на финансите няма да има бонуси за Коледа, увери финансовият министър.
„Аз не съм против бонусите, дори смятам, че е добре бонусната система да я има навсякъде – и в администрацията, и в частния сектор“, допълни още Дянков и добави, че трябва да има ограничения.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
преди 13 години А бре, ***...какво толкова в повече са свършили та и бонуси! Спрете им ги ,и не само на тях а и на всички дс...те и без това си ги взимат под формата на рушвети. Раздайте парите предвидени за бонуси, на пенсионерите, дайте ги като детски на майките, дайте ги на болните за лечение... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Aз пък съм против.Особено на измислени комисии.И от какво са ме защитили тези стрини? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Aз пък съм против.Особено на измислени комисии.И от какво са ме защитили тези стрини? отговор Сигнализирай за неуместен коментар