За първото тримесечие Българската агенция за инвестиции (БАИ) е издала три сертификата на големи инвеститори на oбща стойност 128,3 млн. лв. Това съобщи изпълнителният директор на БАИ Стамен Янев, цитиран от пресцентъра на агенцията.
Трите проекта ще реализират 327 нови работни места в сферата на строителството, производството на мотриси и вагони, както и научно-изследователската дейност.
В напреднал етап на сертифициране от БАИ са други три инвестиционни проекта в сферата на производството и научно-изследователската и развойна дейност на обща стойност 55 млн. лв. и предвиждащи 418 нови работни места.
По думите на Стамен Янев интересът към България от страна на инвеститорите се засилва, особено на фона на динамичната геополитическа ситуация в региона. На базата на всички получени запитвания до момента той предвижда ръст на инвестициите у нас през 2015 година в сравнение с предходната година.
По последни данни на БАИ само за март в България има ръст на инвестициите в размер на 52,8 млн. евро. За първото тримесечие на тази година преките чуждестранни инвестиции са в размер на 317,3 млн. евро, което се равнява на 0,7% от БВП. В сравнение с периода януари-март 2014 г., когато инвестициите бяха 89 млн. евро, ръстът е повече от три пъти, коментира Янев.


Честваме паметта на свети Емилиан, Кизикски епископ
Продават за 10 милиона долара топката, вкарана от Марадона с ръка
Варна отбелязва 147-ата годишнина на Военноморските сили
Двоен ръст на чревните инфекции за седмица във Варненско
Вечерен крос ще се проведе тази събота в Морската градина на Варна
Испания въведе граничен контрол за Италия, спорът за миграцията се засилва
OpenAI спира част от работата по новия си модел поради опасения за сигурността
Доларът падна на най-ниското ниво от май, прогнозите за по-високи лихви отслабват
Украйна ще избягва атаки срещу неруски танкери и нефтени обекти в Черно море
Технологичните гиганти се върнаха в играта, след като страховете за AI отшумяват
Toyota Land Cruiser на 999 999 километра търси нов собственик
Защо новите коли остават по-хладни в жегата
Автомобил потъна под земята по време на движение
Каравана елиминира най-големия недостатък на електромобилите
Mercedes-AMG GT53 4-Door Coupe имитира бензинов двигател
След гонка с полицията: Задържаха мъж, у когото намериха 460 000 евро
Горещините не отстъпват, обявен е оранжев код за 21 области
Край на двойното обозначаване на цените в евро и в левове
Страх в Кремъл: ФСБ вече решава съдбата на руския елит
Страната ни се позиционира като дестинация за космически услуги