Германската компания Multivac, производител на опаковъчни машини, е готова да инвестира 15 млн. евро за нова производствена база в България, съобщават от Министерството на икономиката.
Представители на компанията, един от лидерите на пазара, са се срещнали с министър Божидар Лукарски и са представили своето инвестиционно намерение.
Плановете им са да бъдат инвестирани 15 млн. евро в периода 2015 – 2018 година в нова производствена мощност, която ще се намира на територията на Индустриална зона Божурище. В нея ще бъдат произвеждани части и модули за машини и ще бъдат разкрити 70 работни места.
По време на срещата си с икономическия министър от компанията са проучили какви са възможностите за получаване на подкрепа от страна на българските институции при реализиране на инвестицията.
Изпълнителният директор на Българската агенция за инвестиции Стамен Янев, който също е участвал в разговорите, коментира, че предвид заявените намерения, компанията отговаря на условията за получаване на приоритетен клас инвеститор и предостави на ръководството необходимите документи за кандидатстване.
За планирана инвестиция на Multivac се заговори в средата на юли след посещението на Божидар Лукарски в Мюнхен. Тогава от компанията коментираха, че избират между България и Румъния за мястото на новата си мощност.
Германската компания вече има предприятие у нас – за сервиз и производство, в което работят 35-ма души.


Учителите ще работят по единни критерии за детското развитие
Психолог: За пълноценна почивка са нужни минимум осем дни отпуск
Изложба във Варна представя историята на стоковата борса и тържищната търговия
Световният фотографски елит гостува във Варна
Президентските избори ще са на 25 октомври, реши правителството
Удар в Сирия засили напрежението между Израел и Турция
Биткойн остава в консолидация, криптопазарът още е в „криптозима“
„Кайрос“ е само един от проблемите: има над 170 нефтени петна в Черно море
Акциите на Moderna и Merck поскъпнаха рязко след пробив на ваксина срещу меланом
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 3
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Тревога: Милиони автомобили рискуват да се самозапалят, докато са паркирани
Половината нови коли с безключов достъп се крадат за секунди
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
Eлектрически SUV надхвърли 1000 км пробег
НАСА даде още две години живот на Voyager 2, защо това е важно?
Слънчево и горещо ще е утре, на места до 38 градуса
Швеция нащрек: Двама руснаци лагерували до дома на шефа на Saab
Баща и син пращали психотропни лекарства чрез куриерска фирма
Тръмп може да създаде най-големия противовес на САЩ – една по-силна Европа
преди 11 години Абе без връзка с това се сетих да питам, кво стана с оня аквапарк до Ихтиман,най-големия в света? Много жега нещо, викам ако са го построили, да мина да се топна... отговор Сигнализирай за неуместен коментар