От днес влиза в сила новия график за движение на влаковете. В новата транспортна схема е заложено пускането на допълнителни влакове, които ще пътуват по някои от по-дългите дестинации в страната.
С влизането в сила на новото разписание ще бъдат пуснати в движение два международни бързи влака между София и Белград, в състава на които ще се движат и директни спални вагони между София и Москва през Будапеща – Братислава-Варшава-Минск.
През летния сезон от юни до септември в състава на тези влакове ще пътува вагон между Минск и Варна, а московските вагони ще се движат до Варна и Бургас, както и в обратната посока, съобщи Нова телевизия.
Два международни влака с ново разписание ще пътуват между София и Будапеща и ще преминават през Румъния по моста край Видин. Това са т. нар. влакове „Бонония”, за които съвместно с унгарските железници е договорена специална оферта за пътниците.
Двата международни влака, които ще се движат между българската и унгарската столица, ще пътуват през нощта на територията на България между гарите София и Видин. Композицията ще бъде съставена от един седящ вагон, един кушет и един спален вагон, като на територията на България към състава им ще бъдат включени и вагони по направлението София-Видин-София.
При изготвянето на новата транспортна схема е предвидено движението на два допълнителни бързи влака със задължителна резервация, които ще пътуват между София и Русе разпределителна. От Централната гара в София влакът ще заминава в 15.30 ч. и ще пристига в Русе разпределителна в 21.41 ч. От Русе разпределителна влакът ще тръгва в 6.15 ч. и ще пристига в София в 12.23 ч. От Русе за София ще пътува и бърз влак, който ще заминава от Русе в 13.15 ч. и ще пристига в София в 19.25 ч.
С новия график ще бъде възстановена директната връзка между Пловдив и Димитровград, като след приключилите ремонтни дейности в региона вече няма да се налага пътниците да се прекачват на гара Първомай. Поради завършената електрификация в участъка три бързи влака, които пътуват между София и Пловдив, вече ще се движат по удължен маршрут между София и Димитровград. В региона ще бъде увеличен броят на крайградските влакове, като в най-натоварените часове те ще се движат на интервал от един час.
Допълнителни влакове ще пътуват и по железопътната линия Септември-Добринище. От гара Септември ще заминава влак в 16.50 ч., който ще пристига в Добринище в 21.55 ч. От гара Добринище влакът ще тръгва в 18.50 ч. и ще пристига в Септември в 23.25 ч.
През летния сезон – 28 април-23 септември, в новото разписание е предвидено да се движат и два бързи влака със задължителна резервация между София и Варна. От столицата влакът ще заминава в 14.15 ч. и ще пристига във Варна в 21.25 ч., като този влак ще пътува само в петъчните дни.
От Варна влакът ще тръгва в 12.20 ч. и ще пристига в София в 19.40 ч., като ще се движи само в неделните дни.
През летния сезон ще се движат и директни влакове между Русе и Бургас – от 1 юни до 31 август, както и между Пловдив и Варна – от 1 април до 1 ноември.


КЗК предложи пакет от мерки срещу поскъпването на горивата
3957 зрелостници от област Варна ще се явят на матура по БЕЛ
Търси се за кръв за Васил, който бе брутално нападнат в Морската градина на Варна
Около 46 000 туристи се очаква да пристигнат с полети от четири германски летища до Варна и Бургас
Варна посреща грации от 43 държави за Европейското
Как електромобилите променят световната икономика - филм на Bloomberg TV Bulgaria
Абсолютна „Bangaranga“: как Евровизия 2027 дойде в България
Residential Investment Summit Bulgaria & CEE 2026: инвестиции, masterplanning и новата логика на жилищния сектор
Фонд от $1,8 млрд. по делото на Тръмп срещу данъчната служба поражда спорове
Имотните сайтове вече не са каталози, а създават преживяване и генерират печалби
Скрита функция спасява от мухъл и бактерии в салона
Пикапът на Renault ще се казва Niagara
Рядък Ford Mustang се блъсна в стълб по време на търг
Европа отново заобича Tesla
BMW 1-Series се връща към задното предаване
ДБ: Управляващите са тръгнали по една много неприятна плоскост
Сър Пол Маккартни изригна срещу инфлуенсърите
КЗК за горивата: Нужен е засилен мониторинг и контрол по цялата верига
ГДБОП разби двe схеми за сексуална експлоатация на деца онлайн
Прокуратурата протестира оправдателната присъда на Николай Малинов