Партия ДСБ няма да бъде закрита, а на основата на здравото й ядро ще стъпи нов десен проект. Това заяви лидерът на партията Радан Кънев по време на Националното събрание на политическата сила.
По думите му новият проект ще бъде с вертикална структура и ще бъде максимално отворен. Кънев заяви, че такъв проект е нужен, тъй като Реформаторският блок се е изчерпал.
Той си поставя висока цел с новия си проект – да стане втора политическа сила.
"Липсата на единност на Реформаторския блок е причината, поради която не успяхме да се преборим с мастодонтите ГЕРБ и ДПС. За 2-те години от създаването му политическата ревност, конкуренция и егоизъм вътре растяха", коментира Кънев.
Лидерът на ДСБ отчете и “приятелския огън” по време на местните избори. "Дадохме 50% от енергията си в това кой да получи места в администрацията", допълни той.
Той коментира и свършеното от властта. По думите му целите в здравеопазването, външните работи и отбраната са били изпълнени. Не така обаче стоят нещата в публичната администрация и социалните системи. Той определи като провал и работата в борбата с мафията и в публичната сфера.
"Надеждата, с която 300 хил. българи гласуваха, беше, че Реформаторският блок ще бъде достатъчно силен, за да компенсира липсата на воля за реформи", посочи той и допълни, че реформаторите са излъгали тази надежда поради липса на политическо единство.
"Ако има тежък провал на управлението, това е пълната липса на стратегическа мисъл", каза Радан Кънев и допълни, че Европейските фондове свършват през 2020 г. и никой няма идея какво следва за България.
Още политически новини от България четете в Dnes.bg


Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
Тайната на спокойния понеделник: Ритуал за щастлива седмица


преди 10 години """""""Сол-ташака на Лостов да се маха барабар с БКП-2 наречено ГЕРБ.Тоя път ще гласувам за Доган колкото и да ми е неприятен.Поне прави нещо освен да краде.Сполай-Ви и със здраве!"""""""""""""""""Чувам познато гласче, а Вие?Забелязвате ли, всяко партийно недоразумение или събитие директно се преписва или на черените или на Путин дирекно или на ДС, в краен случай на КГБ.Иначе партньори са ни САЩ, ЕК, ЦРУ, .... идилиЯ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Отявлен С-о-р-о-с-о-и-д е тоя Радан.- *** е интересна дума (смее се), трябва да си я запиша. Сега сериозно, не виждам нищо лошо, че хора, членове на различни организации, спонсорирани от мен, играят или се опитват да играят важна, и по възможност решаваща, роля в процесите, които текат не само у вас, но и по света в крайна сметка, аз точно за това ги спонсорирам. Те участват в проекти за утвърждаване в обществото на идеи, които поддържам и в които вярвам. Те са там, за да се борят моите представи за бъдещето на света да станат реалност. Аз имам пет деца и много ще се радвам, ако светът, в който ще живеят, отговаря на моите представи, а не на нечии други.Наивно е обаче да смятате, че аз стоя някъде съсредоточил цялото си внимание върху вие откъде бяхте? Да, сетих се, от България. Та наивно е да смятате, че вниманието ми е фиксирано само и единствено върху България та аз дори ще се затрудня да я открия на картата на света..." - Дж. С-о-р-о-с отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Дясното пространство се изчерпва с лаене срещу Русия и нищо повече. На следващите избори да останат навън и се отрезвят малко. Въпреки че с тях и без тях все тая - нито печалба , нито загуба. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Студено е, Радан вие! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ицо Питрофф сигур за него шъ гласува... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Да видим какво е изпълнено според него:1. здравеопазване - ако има нещо успешно там, не знам какво означава неуспешно според Кънев, скандалите са редовни, а видим напредък липсва, напротив.2. външна политика - освен липсата й, може да кажем, че все още нямаме единна кандидатура за председател на ООН, а влизането в Шенген става все по-далечно.3. отбрана - още една област, която е абсурдна, да се споменава като добра, а господина я вади сато успешна, кое е успех, че други ни пазят небето ли.И най-важното, човека беше една година във властта и не смятам, че е направил нещо, за да се води по-консервативна политика, напротив - увеличаване на данъци и централизиране на властта отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години сериозно ли има хора харесващи Радан Кънев? И къде бяхте досега когато се явяваше на избори? Този ако е алтернатива аз съм Върколака. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Прекрасно Кънев да деиства Да привлече към Д С Б Д П - Демократическата партия и да създаде една силна дясна демократическа партия без комунисти и постоянно залепящите се като кърлежи доносници и агенти на Д С - Държавна сигурност Ясна програма за реформи и добри лидери На всички в България им писна от псевдодемократи и прикрити комунисти Време е наи после безкраино дългия бандитски измамнически и отвратително нечестен преход ДА СВЪРШИ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години А през всичкото това време (от 2009 до 2015 г) "кърлежът" се надува ли, надува ли, надува... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Съгласен съм друже, че трябва, но хайде нека алтернативата да не е "със стари ку*ви нов бардак". Ако през есента на 2014 г, след изборите, РБ като цяло или ДСБ в частност бяха избрали да направят това, което се опитват да правят сега може би нещата щяха да изглеждат по друг начин. Но всички знаем какво избраха те. Да танцуват и да чуруликат с #КОЙ?. Мерси! Ще чакам следващия влак. Той може и да се забави, но със сигурност ще дойде все някога. отговор Сигнализирай за неуместен коментар