Трети модел за оптимизация на здравноосигурителната система не изключват от Българския лекарски съюз (БЛС) като комбинация на позитивите от предложените два. По предложение на съсловната организация днес се състоя среща в Народното събрание с ПГ на ГЕРБ. Такива покани имало и до всички парламентарно представени политически сили, предава БТА.
“Би могъл да изкристализира и трети модел, който да заеме положителните неща от единия и другия. При всички положения трябва да има солидарност, защото у нас не може без солидарен модел, който да бъде надграден с една или друга форма на задължително или доброволно осигуряване”, каза пред медиите председателят на БЛС Иван Маджаров. Той подчерта, че е важно предложенията за оптимизация да не водят до сътресения в системата.
БЛС разглежда вариантите на министъра на здравеопазването като работен процес, в който участват активно.
На срещата страните са били единодушни, че по темата не трябва да има политизиране, а да се търсят добрите решения в интерес на българските граждани.
От съсловната организация се надяват идната седмица да започнат преговори по Националния рамков договор за следващата година.


Ивайло Гаврилов: Към края на месец април пристанището е в добро финансово състояние
Какво ще бъде времето в събота?
Демерджиев тръгва на обиколка по областните дирекции на МВР
Плодовете и зеленчуците с голям скок в цените през първото тримесечие
Дърво падна на улица "Георги С. Раковски" във Варна
Тръмп каза, че Китай би желал да подкрепи преговорите с Иран
Какво ще харесат банките в Закона за пазарната структура
Тръмп е търгувал с акции на Nvidia, Boeing и Intel за десетки милиони
Гриър очаква търговското примирие САЩ-Китай да продължи, част 1
Гриър очаква търговското примирие САЩ-Китай да продължи, част 2
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
ГДБОП пресече канал за контрабанда на цигари от Гърция
Петима италианци са загинали по време на гмуркане на Малдивите
Над половината от учителите и учениците се определят като напреднали в създаването на дигитално съдържание
Д-р Бранимир Кирилов даде старт на националната кампания „Лекувай се в България“ на международното изложение Булмедика Булдентал
МВР: Не се очаква блокиране на "Кулата" заради протеста в Гърция