В рамките на третия мандат чрез преговори да излъчим управление, което да отложи парламентарните избори – този призив отправи към останалите партии съпредседателят на „Демократична България“ Христо Иванов, предаде БГНЕС.
Според Иванов това може да стане чрез добре структурирано споразумение, чрез излъчване на хора, които могат да носят доверие, чрез ясна програма и за ограничен срок. Ако има избори, то поне да са в един по-удачен период напролет, предлага той.
„Това е нашето предложение, с което се обръщаме изрично към партиите, без ДПС и ГЕРБ. С тях няма как да водим подобен диалог“, подчерта за пореден път той.
Според него при проведени разумно преговори могат да се намерят и решения за различията на обединението с БСП, за да се стигне до излъчване на управление. Абсолютна предпоставка за това е ИТН, припомни Иванов, защото без тях „не излиза аритметиката“. Засега обаче формацията на популярния телевизионен водещ остава на твърда позиция, че няма да подкрепи съставяне на кабинет с третия мандат, без значение на кого го връчи държавният глава.
„Преди преговорите, по време на преговорите и след преговорите поставихме редица абсолютно принципни въпроси – за начина, по който ИТН си представят процеса, за централни интереси, които нашите избиратели имат. Какво управление се излъчва? С каква конструкция? От какви хора се представлява? Това са принципни въпроси. Който не го разбира, трябва да обясни защо изобщо се явява на избори“, коментира още Христо Иванов.
Той призова: „Да седнем и тези принципни въпроси да ги решим с трети мандат“.
По-рано днес председателят на парламентарната група на ИТН Тошко Йорданов заяви пред президента Румен Радев, че партията няма да участва в съставянето на нов кабинет. Това стана по време на втория кръг от преговорите преди връчването на втория мандат за съставяне на правителство.
Председателят на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова потвърди, че нейната партия ще върне веднага втория проучвателен мандат.
БСП ще работи с „хладнокръвен разум", стабилно и отговорно поведение за съставяне на редовно правителство, заяви лидерът на социалистите Корнелия Нинова след срещата с държавния глава.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Куба остана напълно без дизел и мазут
Премиерът свиква среща за овладяване на цените
Слънчево време днес, но на места ще превали
До момента САЩ са похарчили $29 милиарда за войната срещу Иран


преди 4 години Ице, с другарите ком.уняги ли ще се коалирате, бе? Пфууу, и ти си бил демократ! Същия си като царчето, коалира се с тия, дето убиха баща му и брат му за пари! И ти ми говориш за морал?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Бобър си ти Христо Иванов. Гризеш си дървета и си мислиш, че това е щастието на света. Ограничено същество. Не разбра ли вече, че не може да игнорираш ДПС и ГЕРБ. Вие сами сте скопци. Всички трябва да се включат, в противен случай тези дето ги игнорираш, ще те смачкат. С тези дървета, и да ги гризеш и да ги смучеш нищо няма да стане. А ти самият и гномът до теб сте за разстрел. По д логи на комунисти. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Щото като призове и видиш ли ЩРАК-кабинетчето готово! Много си вярва той... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години не, но ти пак може да идеш без да те призовават ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години А за гей парад не призова ли?? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Парламента винаги е бил пълен с послушни слуги изпълняващи заповедите на 2-3 кукловоди. Тоя и предния парламент пълно с кукловоди и всеки иска да стане на неговата, не ни стигаше един ББ, сега имаме 6-7 егоцентриста кой от кой по-умен и велик. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години бооклуукаа отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години *** = *** отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години *** а = *** отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Знаят плъховете как да се крият из ъглите! Иде тоя, дето ще изхвърли ***! Ъ, *** и той се бъгна! Ораааа, неа кой да изхвърли ***! отговор Сигнализирай за неуместен коментар