Министър-председателят Кирил Петков призова представителите на бизнеса да изискват зелен сертификат за своите служители. За това той настоя пред участниците във форума Powers Summit, който събра за диалог властта, бизнеса и гражданския сектор, предаде БТА.
„Трябва да бъдем практични и от днес нататък да вдигнем нивото на ваксинация. Моята първа заповед в Министерския съвет ще бъде всеки да влиза със зелен сертификат. Надявам се, че това ще стане във всички министерства. Същото го направете и във вашите бизнеси", посъветва Петков.
Премиерът е убеден, че това е общо дело и споделена отговорност, „ако искаме бизнесът ни да бъде отворен, ако искаме децата ни да ходят на училище и болниците да не са пълни“.
Той подчерта, че няма „как да бъдем успешни в бизнеса и иновациите, ако здравеопазването не работи, ако работниците са болни, ако затваряме икономиката заради ниската ваксинация“.
Кирил Петков смята, че България може да бъде лидер в някои икономически сектори.
"Иновациите, които излизат от България, могат да станат пример как една малка държава в Източна Европа може да покори ниши и пазари", коментира премиерът.
Той посочи, че една от ключовите роли на новоизбраното правителство ще бъде да инвестира в образованието, за да може децата и подрастващите след време да бъдат адекватни на развиващия се пазар на труда.
"Държавата не създава добавена стойност. Нито политиците я създават, нито депутатите. Тя се създава от бизнеса. За да създава той висока добавена стойност, там трябва да бъдат младите учени. Бизнес лидерите трябва да работят с младите учени и да създават добавена стойност. Тя да създава данъчни приходи, които да идват в държавата, а ние политиците имаме две задача тези пари да не отиват в погрешни посоки. Затова и нашият призив е за нулева корупция", заяви министър-председателят.


Френска телевизия представи България като "новият туристически елдорадо" на Европа
Какво представлява Зона 51 и защо продължава да поражда митове за извънземни?
Имотният пазар натиска спирачките: Сделките намаляват, но срив не се очаква
Чуков: 45 % от американските самолети при войната с Иран бяха в Гърция, но предупреждение към тях не последва,
За какви престъпления е лежал в затвора Асен, задържан за отвличането на Наталия?
Когато животът стане инженерство: Науката търси рецептата за създаването му
След чатботовете идва моментът за внедряване на AI агенти в родните фирми
Китай възобновява издаването на лицензи за роботаксита
AI бумът създава недостиг на памет и увеличава цените на чипове и смартфони
Alphabet вдигна капиталовите разходи за 2026 г. до $205 млрд.
Шофьор се опита да влезе в нарисуван тунел
Електрическият Cayenne поддържа темпото на най-големия самолет на света
Всички коли на Tesla получават Starlink
Русия започна да внася бензин... от Индия
Защо не трябва да доливате гориво след автоматичното изключване на колонката
Панталоните на райета превзеха лятото
Свинаров спокоен: Няма риск за авиобаза “Безмер”
Кола се обърна по таван в София ВИДЕО
10 грешки при дизайна и декорацията на малката тераса


преди 4 години Кои тез иновации бре, в измамите и кражбите ли? Да питаме ортака ти Асен примерно :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Този човек прави гаф след гаф с всеки следващ ден.Великобритания с 82% ваксинирани с две дози и 41% с трета доза (това са лица над 12 години) са в нова вълна с 55 хил. нови случаи за вчера и с призиви да се работи от вкъщи. Но защо Киро да не обяснява как шансът ни е във ваксинацията. отговор Сигнализирай за неуместен коментар