Правителството е одобрило проект за нова Спогодба за избягване на двойното данъчно облагане и предотвратяване на отклонения от облагане на доходите и печалбите от прехвърляне на имущество с Великобритания, съобщиха от пресцентъра на Министерския съвет.
Действащото в момента споразумение беше подписано през 1987 година, тоест при съвсем различни икономически отношения и правна регламентация.
С новите промени от кабинета се надяват да стимулират инвестиционния климат между двете страни. Те ще помогнат за реализиране на реални и облекчени от данъчна гледна точка възможности за дружествата - местни лица и на двете държави, да осъществяват стопанска дейност в другата държава в различни сфери и отрасли, посочват още от правителството.
Спогодбата предвижда изграждането на цялостна система за разпределение на данъчното облагане между двете държави, която трябва да допринесе за развитието на икономическото и инвестиционното сътрудничество.


Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Черно море потопи ЦСКА в дъжда на "Тича"
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Големият проблем на 2025 година е увеличеният капитал на Българската банка за развитие
Тимчо Муцунски: ЕС има желание да помогне за развитието на диалог, насочен към намиране на решение с България
Интер разгроми Комо в мач от 14-ия кръг на Серия А
Правителството в Скопие опитва да изиграе Европа за българите в РСМ
Липсата на приет бюджет за 2026 година не би попречила за влизане в еврозоната