Заемите за неправителствения сектор в България в края на януари отбелязват годишен ръст от 3,1% и достигат до 50,722 млрд. лева, като повишението спрямо декември е 1,5%.
Предоставените кредити и маржин депозити на финансовите предприятия възлизат на 1,504 млрд. лева и отбелязват най-висок ръст – 26,5%. Само за месец увеличението е с 21,7%, показва статистиката на Българската народна банка (БНБ).
Изменението в размера на кредитите за неправителствения сектор е повлияно от нетните продажби на кредити от "Други парично-финансови институции", чийто обем за последните дванадесет месеца е 225,2 млн. лева. За година продадените кредити от Други ПФИ са 260,7 млн. лева (в т. ч. 2,2 млн. лева през януари 2017 година), а обратно изкупените заеми – 35,5 млн. лева (в т. ч. 2,3 млн. лева през януари 2017 година), уточняват от централната банка.
Кредитите за Нефинансови предприятия нарастват с 1,6% на годишна база през януари 2017 г. и в края на месеца достигат 30,609 млрд. лева, докато спрямо декември повишението е 0,3% на годишна база.
Заемите за домакинствата и нетърговските организации, които ги обслужват (НТООД), в края на миналия месец възлизат на 18,610 млрд. лева, като се увеличават с 4,1% в сравнение с януари 2016 година и с 2% спрямо декември миналата година.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам