През тази седмица ще излязат статистически данни, свързани с развитието на българското стопанство – информация за макроиномически показатели за платежния баланс и външната търговия, както и годишни данни от националната статистика за околната среда.
В понеделник (17 декември) Българската народна банка ще обяви рамката за международните резерви и ликвидност в чуждестранна валута за ноември 2018 г.
Във вторник (18 декември) централната банка ще информира за платежния баланс през октомври. Ще излязат данни за външната търговия през септември и потока от преки инвестиции през октомври.
В сряда (19 декември) Националният статистически институт ще даде първа оценка за икономически сметки за селското стопанство за тази година.
В четвъртък (20 декември) от данните на НСИ ще разберем какви са били емисиите на вредни вещества в атмосферата през миналата година.
НСИ ще излезе с информация за 2017 г., свързана с отпадъците – селскостопански, производствени, битови. Ще научим какви са данъчните приходи и общинските такси, приходите от такси за битови отпадъци, както и извършените разходи за битови отпадъци.
Националната статистика ще обяви годишните данни за 2017 г., свързани с наблюдения за околната среда, разходите за опазване и възстановяване на околната среда, движението на дълготрайните материални активи с екологично предназначение.
НСИ ще разкрие какви са количествата за миналата година за водопотребление, водоснабдяване и канализация, производство на опаковани стоки и опаковки, както и за подземните запаси на страната.
В петък (21 декември) БНБ ще публикува паричната статистика за ноември.
В последния работен ден НСИ ще информира за индекса на разходите за труд през третото тримесечие на 2018 г. Статистиката ще излезе и с предварителни данни за третото тримесечие за индексите на цени на износа и вноса.


Варненски учител с отличие в националния конкурс „Учител на годината 2026“
По 5 евро за чадър и шезлонг на плажа
"Котаракът в чизми" и „Пепеляшка“ днес и утре в Кукления театър във Варна
Дейвид Бекъм стана първият спортист милиардер във Великобритания с 1,18 млрд. паунда
Тръмп: Ликвидирахме втория човек в йерархията на "Ислямска държава"
Си и Тръмп показаха единство за Иран и Ормуз, но не и решения
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Ето я най-новата марка на BMW
Новият VW ID. Polo GTI - над 220 к.с. и 420 км пробег
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Продължават рокадите: Агенция “Митници” е с нов шеф?
Имотната мафия отвътре, какви находки откри полицията?
БАБХ бракува 859 кг био храни от склад в София
Детски дрехи за новия сезон - какво е модерно и удобно?
70-годишният Мел Гибсън си хвана младa италианка за гадже