Френската полиция е намерила автомат “Калашников” и муниции в мазето на мъжа, на когото атентаторът от Ница е изпратил SMS, преди да се вреже с камион в тълпата на централния булевард, съобщава Ройтерс.
Операцията се е състояла днес в предградие в северните райони на Париж.
В момента повече от 100 следователи преглеждат различни данни и документи, свързани с атентата. Открити са снимки на мобилния телефон на атентатора, които също се преглеждат. Някои от тях са от празничните фойерверки по повод националния празник, но други са от състезание от 10 януари, както и от различни мачове на Европейското първенство по футбол, което приключи наскоро.
Междувременно министърът на вътрешните работи на Франция Бернар Казньов призна, че на входа на пешеходната алея в Ница не е имало достатъчно полицейско присъствие по време на атаката, в която загинаха повече от 80 души.
Това е сериозно отстъпление в позицията на министъра, който твърдеше, че е имало полиция на мястото, отбелязва Daily Mail.
Жан-Паскал Падовани, адвокатът на задържания заподозрян, отрича, че той е замесен в терористичен акт. В съда има и още трима заподозряни – още трима мъже и една жена, всички на възраст от 22 до 40 години. За двама от тях – единият от мъжете и жената, се предполага, че са осигурили автоматичното оръжие на нападателите.
След признанието на Казньов Франция е решила да започне разследване на действията на полицията в Ница, съобщава ВВС. Само една местна полицейска кола е била на смяна на мястото, където камионът връхлетя върху пешеходната алея.


Тези 3 зодии ги очаква приятна изненада в следващите дни
Виц на деня - 20 август
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Какво ще е времето днес?
Как правителството ще стимулира туризма у нас?
Много служители на Фед смятат, че ще има нужда от по-високи лихви
Министърът на финансите Скот Бесент започва да изглежда отчаян
Тръмп обяви началото на "икономическа война" срещу Иран
Дългът на САЩ достигна $40 трилиона, заемите се увеличават с исторически темп
Българската електроиндустрия губи позиции заради конкуренцията от Китай
Toyota решава основен проблем на автоматичните скорости
Най-скъпият регистрационен номер украси брутален Tesla Cybertruck
Връщате се от ваканция - проверете тези неща в колата си
Mazda не се отказва от ванкеловия двигател - ето го доказателството
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Демографската криза в Босна се задълбочава, 30 000 души по-малко само за три години
Безплатна вода на три места в София заради жегите
Котоошу доведе японски бизнесмени във Велико Търново
Айларипии: Откраднаха табелата от връх Мусала