Полицията в Испания обяви, че е възможно шофьорът на микробуса, с който беше осъществена терористичната атака в Барселона, да е жив и на свобода. При нападението загинаха 13 души, а повече от 100 бяха ранени, предава Ройтерс.
Според властите главен заподозрян за атаката е Юнес Абуякуб, който е роден в Мароко и живял в испанския град Рипол в близост до Барселона.
Първоначално за основен заподозрян полицията сочеше 17-годишният Муса Укабир – един от застреляните нападатели в курортния град Камбрилс, където също имаше нападение с автомобил, но органите на реда предотвратиха по-сериозен инцидент. Вчера една жена от ранените в курорта почина от раните си.
Засега четирима души са задържани във връзка с атентатите в Барселона и Камбрилс. Полицията в Каталуня съобщи, че атентаторите са подготвяли по-сериозно нападение, но плановете им са осуетени.
С нападателите е свързан и взрив в частна къща отпреди няколко дни. Там са подготвяни експлозиви, които нападателите са смятали да използват при атентатите.
Същевременно късно снощи по улиците в Барселона на протест излязоха крайнодесни привърженици и техни противници. Полицията се намеси, за да раздели групите и да предотврати сблъсъци.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Украйна не е единствената бойна организация, която оформя автономна война
Първан Симеонов: Може да се окаже, че моделът остава без Борисов и Пеевски, но с нов началник
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря