Най-голямата германска банка - Deutsche Bank, обяви днес, че очаква годишна загуба за 2017 година след отчитане на данъците, под въздействието на американската данъчна реформа, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
Понижаването на данъците в САЩ ще се отрази на групата с разходи от около 1,5 милиарда евро в съпоставими норми по международните стандарти за финансовo отчитане (МСФО) през четвъртото тримесечие, обяснява банката в комюнике.
В резултат на този данъчен ефект Deutsche Bank очаква за 2017 година умерена загуба, се казва в съобщението.
Кредитната институция няма точна прогнозна формула за изтеклата година, но беше отчела по-рано подобрение на финансовите си постижения след чиста загуба от 1,4 милиарда евро през 2016 година и близо 7 милиарда евро през 2015 година.
През третото тримесечие на 2017 година чистата ѝ печалба нарасна повече от два пъти благодарение най-вече на по-малките разходи за преструктуриране и съдебни дела.
Американската данъчна реформа, приета от администрацията на президента Доналд Тръмп в края на декември, ще породи големи разходи и при други компании, които се възползваха от системата, за да плащат по-малко данъци в Съединените щати предвид не особено бляскавите им финансови резултати.
Корпоративното облагане в САЩ беше намалено от 35 на 21 на сто.
Британският петролен гигант ВР, англо-холандският Royal Dutch Shell, британската банка Barclays и швейцарската Credit Suisse обявиха разходи, възлизащи на милиарди евро.
Американските банки Goldman Sachs и Morgan Stanley също усещат ефекта от данъчната реформа, но чрез друг механизъм, предвиждащ компаниите да могат да върнат в страната печалбите си, държани от филиалите им в чужбина, при данък от 8 на сто за ликвидностите и 15,5 на сто за стойността на активите.
Deutsche Bank ще публикува предварителните си резултати за четвъртото тримесечие на финансовата 2017 година на 2 февруари.
На фондовата борса във Франкфурт днес акциите на банката поевтиняха с 4,36 на сто до 15,62 евро на фона на покачване на котировките като цяло с 0,95 на сто.


Как правителството ще стимулира туризма у нас?
Учени разработиха нов метод за откриване на извънземен живот
124 хил. млади българи бездействат: България е над средното ниво за ЕС
Поколението Z възприема изкуствения интелект като приятел, сочи проучване
НАТО: Алиансът е готов да защити съюзниците си при атака от Иран
Българската електроиндустрия губи позиции заради конкуренцията от Китай
Как Китай изгради чип екосистема, способна да оцелее без Запада
Могат ли първичните избори в Аляска да определят мнозинството в Сената?
Емисиите на облигации в Европа се завръщат с рекорден темп след ваканцията
Хол от Revolution за инвестициите във военния сектор
Mazda не се отказва от ванкеловия двигател - ето го доказателството
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Тревога: Милиони автомобили рискуват да се самозапалят, докато са паркирани
Половината нови коли с безключов достъп се крадат за секунди
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
Рецепти с октопод, перфектни за остатъка от лятото
Хейдън Пенетиър била с патерици преди смъртта си
Самолетоносачите на САЩ: "Плаващ затвор", където леглата се превръщат в ковчези, а небето рядко се вижда
Изкуственият интелект променя биологичните оръжия: Светът не е готов за новата заплаха
преди 8 години Корпоративното облагане в САЩ беше намалено от 35 на 21 на сто.Deutsche Bank ще загуби 1,5 млрд. долара заради данъчната реформа в САЩ.Ако бяха увеличили данъците, колко ли щеше да "спечели"??? отговор Сигнализирай за неуместен коментар