Лондон умишлено е поел курс към конфронтация с Русия, заяви руският външен министър Сергей Лавров, цитиран от ТАСС. Лавров е на посещение в Токио и направи изявлението след срещата с японския си колега Таро Коно.
"Няма съмнение, че сегашното британско ръководство съзнателно пое курс на подриване на руско-британските отношения", заяви руският външен министър.
Неговият коментар е във връзка с кризата, която бе предизвикана от нападението над бившия шпионин Сергей Скрипал и неговата дъщеря в британския град Солсбъри. Това обтегна отношенията между Лондон и Москва, а международната общност разкритикува Русия и осъди използването на химическо оръжие на територията на Европа за първи път след Втората световна война.
Лавров е поискал сътрудничество от Япония за установяване на контакти с Великобритания, става ясно още от думите на руския външен министър. Таро Коно е отбелязал, че в момента е важно да бъдат уточнени всички факти по този случай.
В Москва смятат обвиненията на Запада в този казус за неоснователни.
Темата за отравянето на Скрипал беше обект на извънредно заседание на Съвета за сигурност на ООН, по време на което Великобритания обвини Русия в нарушение на конвенцията срещу използването на химически оръжия.
Казусът ще бъде обсъден и по време на Европейския съвет, който ще събере лидерите на ЕС в Брюксел в края на тази седмица.


Тежката артилерия на ринга на SENSHI 32 - Франческо Джая срещу Нейтън Кук
Варненски дилър на фентанил продължава да "търка наровете" в ареста
Над 2,2 млн. български салати и айсберг ще достигнат до клиентите на Kaufland през тази година
Похитителят на Наталия бил регистриран за грабеж и друг път се е крил от полицията
Индия и Япония ще задълбочават отношенията си
Левски и ЦСКА с огромно предимство в Европа
Bloomberg TV Bulgaria: България може да избегне воден режим с по-добро управление на водата, смята учен от БАН
TaxiMe: Най-голямата инвестиция е промяната в мисленето
Ридър от BlackRock: Заетостта е ок
Вътрешният сенник не е най-доброто решение в летните жеги
Rolls-Royce направи яхта на колела
В Русия се редят на опашка за „пиратски“ BMW-та
Първа фатална катастрофа с камион на Tesla
Маслото мирише на изгорели газове – трябва ли да се притеснявате?
Бюджетният дефицит към юни е най-големият от 16 години насам
Стоянов пита: Кой разреши да се ползва системата PNR за пътуванията на Пеевски?
Иво Христов: Комисията по досиета изпълни мисията си
Кой ходи в Гърция: У нас хапваш за 75 евро, там - за 104 евро
Как работят термопомпите въздух-вода и защо заменят отоплението с камини на дърва, пелетни камини и газови котли


преди 8 години ето така се разпространяват фейк нюз и измислици, копейкаджии взимайте пример от началника ви ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Убийство още няма, само опит за убийство, което ме кара да мисля, че руснаците нямат пръст в това. Обикновено са доста ефективни, не че и те не се дънят от време навреме.Вчера излезна бащата на Литвиненко и каза, че ЦРУ са убили сина му. Предполагам, че Путин го е пребил лично, за да каже такава глупост. Но пък количеството полоний, което откриха в тялото му е доста, за да го е хапнал наведнъж. В същото време дружка на Литвиненко било някакво "момче" на ЦРУ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Не думай :) Или може би убийство на бивш агент на територията на Англия е случаеност? отговор Сигнализирай за неуместен коментар