Обещанието на британската премиерка Тереза Мей да подаде оставка, ако парламентът одобри договореното от нея споразумение с ЕС за излизането на страната от съюза, не е убедило много подкрепящи Brexit депутати от управляващата Консервативна партия да гласуват в подкрепа на сделката. Това заяви говорител на т. нар. Група за европейски изследвания, която обединява депутати консерватори, искащи Великобритания да напусне Европейския съюз, предаде Ройтерс.
Според заместник-политическия редактор на в. "Таймс" Сам Коутс бившият министър на външните работи Борис Джонсън, отявлен евроскептик, обаче е решил да подкрепи сделката, след като Мей обяви, че ще се оттегли.
По оценки на източник от Групата за европейски изследвания около 40 депутати са променили позицията си и също ще гласуват в подкрепа на споразумението.
За да бъде одобрена сделката обаче, е необходимо общо 75 законодатели да направят това.
Лидерът на лейбъристката опозиция Джереми Корбин разкритикува хода на премиерa. Обещанието, дадено от Тереза Мей на депутатите от нейната Консервативна партия, показва, че "нейните хаотични преговори за Brexit са за управлението в партията, а не за принципи или за обществения интерес", написа той в Twitter.
Корбин коментира, че смяната на правителството не бива да бъде резултат от вътрешнопартийни пазарлъци на консерваторите и че "хората трябва да решат".
Ако споразумението за Brexit не бъде одобрено тази седмица, Лондон ще има срок до 12 април да предложи нов план или да реши да напусне без споразумение. Ако Мей получи одобрение тази седмица, датата на напускане ще бъде 22 май.
Британският премиер Тереза Мей е казала днес пред депутатите от своята Консервативна партия, че ще подаде оставка, ако сделката й за Brexit бъде одобрена от парламента, предаде Ройтерс, като се позова на законодатели, присъствали на срещата.
Мей не е посочила конкретна дата, но е оставила впечатление, че ще се оттегли "доста скоро", каза един от тях.
Според негов колега Мей е говорила много емоционално.
Тереза Мей признала на срещата, че е налице желание "за нов подход, за ново лидерство" в следващата фаза от преговорите с ЕС, която ще определи бъдещите отношения между Лондон и Брюксел. "Няма да преча", е заявила Мей, цитирана от своята канцелария, предаде Франс прес.


През летния туристически сезон служители на Жандармерията - с наряди на летището във Варна
Флора „Варна“ 2026 превръща центъра на града в цветна градина
Кардиолог от Варна влиза в парламента на мястото на новия областен управител
34-годишен открадна кутия с дарения от магазин в центъра на Варна
Депутатите приеха на първо четене втората порция мерки за овладяване на цените
Amazon внедрява Alexa и AI в лентата за търсене при пазаруване
Политическата криза във Великобритания тревожи купувачите на облигации
Си към Тръмп: Имаме повече общи интереси, отколкото различия
Тръмп към Си: Имаме фантастични отношения
Защо ЕЦБ вероятно няма да повиши лихвите през юни
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Мел Гибсън пак с младо гадже - 44-годишна моделка
Заради високи цени: Глобиха гръцка компания с 1,7 млн. евро
Спецакция срещу имотните измами: Задържани са знакови лица, сред тях - Джеймса
Проблеми в транспорта: Липса на кадри, остарял автопарк, лошо заплащане