Британският премиер Борис Джонсън заяви, че ще ограничи имиграцията в Кралството, ако успее да спечели предсрочните парламентарни избори на 12 декември, съобщава Ройтерс.
Великобритания се изправя пред извънреден вот на 12 декември, който ще реше съдбата на Brexit, като избере между Консервативната партия на Джонсън и опозиционната Лейбъристка партия.
Премиерът обеща подход, базиран на точките, за контрол на имиграцията. Той заяви, че фокусът му ще бъде върху намаляването на неквалифицираната миграция, но че ще има възможност за висококвалифицирани работници, които пристигат във Великобритания.
„Не съм враждебен спрямо имиграцията... Вярвам в това, че трябва да се допускат хората да идват в тази страна и мисля, че ако имат талант и искат да работят и да живеят във Великобритания, това ще е фантастично“, подчерта Джонсън.
Джонсън настоя за изборите през декември с надеждата да спечели мнозинство в парламента и да приключи с безизходицата за Brexit. Той казва, че ако консерваторите спечелят мнозинство, ще разполага с парламент, който ще ратифицира неговата сделка за Brexit и ще извади страната от ЕС до новия краен срок 31 януари догодина.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
преди 6 години За това са го избрали и пак ще го изберат този месец на 12 !!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар