Половината от пълнолетните британци са получили най-малко една доза от ваксината срещу COVID-19, с което страната се превръща в първата голяма икономика в света, достигнала този праг, съобщи здравният министър Мат Хенкок, цитиран от Ройтерс.
Великобритания е достигнала прага, след като е поставила рекордните 660 276 ваксини ден по-рано, каза Хенкок. Премиерът Борис Джонсън, който се ваксинира с ваксината на AstraZeneca в петък, написа в Twitter: „Да продължаваме в същия дух“.
Израел е лидер по ваксиниране на населението си, следван от Обединените арабски емирства, Чили и Великобритания, и инвеститорите наблюдават внимателно, за да видят кои икономики показват първите признаци на възстановяване.
Британското правителство цели да даде най-малко една ваксина на всички хора над 50 години до средата на април и на всички пълнолетни до края на юли. През този период страната планира да смекчи ограниченията, като магазините, кръчмите и ресторантите се готвят да отворят отново врати идния месец.
„Ваксината е национален успех и нашият път за излизане от тази пандемия“, каза Хенкок.
За сравнение над 20% от американското население е получило поне една доза, както и под една десета от населението на ЕС.
Съюзът, където растат притесненията от нова вълна на заразени, се стреми да възстанови процеса по ваксиниране, след като най-малко 13 страни временно спряха употребата на ваксината на AstraZeneca миналата седмица заради безпокойство за сигурността.
Европейската агенция по лекарствата съобщи, че ползите за защитата на хората от смърт, причинена от коронавируса или хоспитализация, са повече от възможните рискове от ваксината.
Великобритания разпространява скоростно ваксините на AstraZeneca и Pfizer благодарение на здравната си служба и се очаква да забави темпо през април заради забавяне на доставки и необходимостта да подложи на допълнителни изследвания една от партидите с ваксини.
Ваксинационната надпревара предизвика спор между ЕС и Великобритания заради износа на ваксини. Съюзът заплаши в сряда да наложи забрана върху износа на ваксини за Великобритания, която внася ваксината на Pfizer от Европа.


Един човек загина, а петима пострадаха при пожари за денонощие у нас
Путин: Русия ще продължи настъплението си до пълното превземане на четири украински области
Трагедия: Две българчета са открити мъртви в автомобил в Кипър
Виц на деня - 29 юни
Мачовете по ТВ днес (29 юни)
Трафикът през Ормузкия проток намаля след нови атаки срещу кораби
Пакистан уби 29 екстремисти при нова ескалация по границата с Афганистан
За четвърта година Sunterra RE остава лидер във ВЕИ сектора
Петролът ограничи ръста си, след като САЩ и Иран прекратиха взаимните атаки
САЩ и Иран се споразумяха да прекратят ударите преди новия кръг преговори
Защо съвременните коли имат втора тръба на ауспуха
Кризата във VW може да струва главата на шефа
Как да прочетете „здравния картон" на употребяван електромобил?
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Оцелял при катастрофа с три жертви на АМ "Тракия": Най-тежката гледка в живота ми
Един човек загина, а петима пострадаха при пожари за ден
1450 са вече загиналите при трусовете във Венецуела, десетки хиляди са в неизвестност
Казармата в Сърбия задължителна от догодина
Синдикатите излизат на протест срещу проектобюджета
преди 5 години Както лъжат (завишаваики) ПСР '' положителните'' ,така е и с броя ваксинирани. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години И кво от това. Същите ограничения важат и там, същия борй заразени и умрели като в ЕС. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Половината пълнолетни британци вече са получили една доза ваксина Пу-пу-да'н им уроки! Тройна доза заслужават! отговор Сигнализирай за неуместен коментар