Турският президент Реджеп Тайип Ердоган обяви при завръщането си в Истанбул след укротяването на опита за военен преврат, че това представлява вид държавна измяна. По време на импровизирана пресконференция той пояси, че измяната е организирана от малцинство военни.
Някои военни от тази група са получавали заповеди директно от американския щат Пенсилвания, заяви Ердоган. Там от години живее най-големия противник на турския президент – Гюлен.
Виновните ще се изправят пред закона и съдебната система, поясни още турският президент. Той подчерта, че пучистите ще платят висока цена. „Турция вече не е старата страна. Пучът е основание за прочистване на армията“, каза още той.
Малко по-рано хиляди граждани на Турция приветстваха държавния глава при кацането му на международното летище „Ататюрк“ в Истабул, след като група военни направи опит да го свали от власт. Привържениците на турския президент обградиха кортежа му директно на пистата.
Erdogan am Atatürk-Flughafen Istanbul #Putsch #Türkei https://t.co/9gWEYR8Tn2 pic.twitter.com/LoLyaIYU0t
— SPIEGEL ONLINE (@SPIEGELONLINE) July 16, 2016


Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Николай Кокинов с оценка: ВСС е развял белия флаг
Мартин Димитров, ДБ: Проблем с растящите цени има
Кайли Дженър не искала да е с Тимъти Шаламе на "Мет Гала" заради проклятие
С колко ракети остана Иран?
Велислав Величков: Няма “наше” или “ваше” НС, то е на всички граждани
преди 9 години С една дума анадолската демокрация, победи. У над Ненчев няма ли да се пробва. Земеделците ни също имат опит в прекратите? ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години С една дума , ДЕМОКРАЦИЯТА отново победи безуимието . отговор Сигнализирай за неуместен коментар