Индексите на Wall Street започват търговията в сряда с резки спадове, като на представянето на американските пазари натежа евтиният петрол и нарастващото геополитическо напрежение в Близкия изток, съобщава CNBC.
Петролът падна под 35 долара за барел, като към 17:15 часа българско време европейският бенчмарк Брент се търгува с 4% понижение до 34,94 долара за барел, а американският лек суров петрол WTI – с близо 3% спад до 34,91 долара за барел.
Напрежението между Саудитска Арабия и Иран попарва надеждите, че страните от ОПЕК може да се договорят за ограничаване на добива и съответно стабилизиране на глобалния пазар. В сряда режимът в Рияд обяви, че намалява цената на доставките за Европа – ход, който може да подбие цените на Иран.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average за кратко се понижи с над 250 пункта, като основните компоненти отчитат понижения от около 1,5%, сред които Apple.
Енергийните компании в широкия индекс S&P 500 се понижават с над 2% и повеждат всички 10 сектора в измерителя надолу.
Доларовият индекс остава стабилен, като едно евро се обменя за 1,075 долара, а курсът на йената е 118,63 йени за долар.
Доходността по двегодишните държавни облигации се понижава до 1%, а тази по 10-годишните ценни книжа – до 2,18%.
Златото поскъпва с 13 долара до 1 091,40 долара за тройунция.
*Данните са актуални към 17:20 минути българско време


Премахват машините за билети във Варна с новата билетна система
Колко ще струва на варненските родителите подготовката на първокласник тази година?
Автомобил се заби в стена във варненското село Искър, 18-годишният шофьор е с травма на главата
Асен Василев: Радев ни вкара във войната само за два месеца
БАБХ затвори три заведения в Тузлата заради използване на непроверена вода
Акциите на Moderna и Merck поскъпнаха рязко след пробив на ваксина срещу меланом
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 3
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 2
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 1
Закупените от България антидрон системи не могат да защитят границите
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
Eлектрически SUV надхвърли 1000 км пробег
Модата на кросоувърите няма да подмине и Peugeot 308
Skoda се насочва към природен газ въпреки загубата на мощност
Радикална промяна за новия Hyundai Tucson – той е квадратен
Демотивирани или мързеливи: 124 000 млади българи нито учат, нито работят
Това лято Postbank дава повече свобода на бизнеса ви с пакети Динамика
След заплахата от Иран: Гърция готова да ни помогне, ако поискаме съдействие
БАБХ затвори три заведения край Тузлата, ползвали съмнителна вода за готвене
The Guardian: Дали Румен Радев запълва празнината, оставена от Орбан в ЕС?