Окончателно уреждане на сирийския конфликт може да бъде постигнато само с политически средства. Това заяви днес руският президент Владимир Путин на неформална среща на лидерите на страните от БРИКС (Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка) в кулоарите на форума на върха на Г-20 в китайския град Ханчжоу, предаде ТАСС.
Путин каза, че Русия и нейните партньори са успели да установят режим на спиране на огъня в редица сирийски райони, както и че са започнати междусирийски преговори. "Подобни конфликти могат да бъдат окончателно решени само с политически средства", подчерта той, цитиран от БТА.
Той посочи също, че "на терористичните заплахи може да се противодейства единствено с обединени усилия на всички заинтересовани държави".
Страните от БРИКС са близо до придобиването на блокиращ дял от Международния валутен фонд (МВФ), отбеляза Путин. Той посочи, че петте страни притежават заедно 14,89% от капитала на МВФ при блокиращ дял от 15 на сто.
Безусловно трябва да отидем още по-нататък, за да предизвикаме реформи във фонда, призова Путин.
Руският президент каза, че икономиката на страната се е стабилизирала, и се зарече да намали бюджетния й дефицит, както и нейната зависимост от износа на петрола и газ, предаде Ройтерс.
Руската икономика се сви с 3,7% през 2015 г. поради по-ниските цени на петрола, главния експорт на Русия, и международните санкции срещу страната заради ролята й в украинската криза, отбелязва агенцията.
Анализатори в руската централна банка прогнозираха, че руската икономика ще регистрира малък растеж през третото и четвъртото тримесечие на тази година.
Путин обеща държавата ще продължи да работи за подобряване на бизнес климата в Русия.
Междувременно САЩ и Русия не постигнаха споразумение за слагане на край на гражданската война в Сирия. Преговорите ще продължат утре, предаде Асошиейтед прес.
*Новината е допълнена в 18.08 ч.


Откриха труп до НДК
Жена загина, след като бе блъсната от кола
Търсят управители на ДКЦ „Иван Рилски“ в кв. „Аспарухово“ и Дентален център I във Варна
Откриха процедура за избор на съдебни заседатели при Окръжен съд – Варна
Община Варна отличи бронзовия медалист по щанги Христо Христов
Доц. Георги Лозанов: Свободата на словото отстъпва пред епохата на автократите
Пловдив остава сред най-активните имотни пазари в България въпреки по-внимателното поведение на купувачите
AI и облачни услуги и нови пазари ускоряват растежа на Shelly Group
Елизабет Економи: Тайван стана основен проблем за Тръмп и Си, част 1
Елизабет Економи: Тайван стана основен проблем за Тръмп и Си, част 2
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Mercedes-AMG показа купе за 1 милион евро
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Полицията с допълнителни действия за охрана на Вечното дерби
Мирчев за инцидента: Нито някой ме е бил, нито аз съм бил някого ВИДЕО
Море 2026 г.: Фрапе - 3€, комплект чадър и шезлонг достигат 23€
КЗК обвини 7 фирми в картел при доставка на болнична храна и на машини за добив и строителство
преди 9 години американски също отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Интересна теза при условие че в Сирия има руска авиация , пехота и военни кораби отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Не хранете трола!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години "Некадърник не се чувствай задължен да коментираш в запържения си мозък, действителността !!! Пак желаното е реалност за теб, деградант продажен!!!"oIIo отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ха, това да не е поредното "дежа вю" на това терористично джидже !!!! ???? След като се намеси със касетъчните си бомби там и изби маса мирни жители, почна да търси спасение за себе си ли или ??? :):) Може ли Асад да избива собствения си народ със същите бомби още преди години и сега тоя се ЯВИ ШУТИН!!!??? отговор Сигнализирай за неуместен коментар