Водещият индекс на БФБ – SOFIX, се повишава с 0,8% в началото на днешната сесия до ниво от 333,35 пункта. Водещите индекси в Европа започнаха сесията с ръст, като FTSE 100 е нагоре с 2%, DAX прибавя 1,8%, а CAC 40 се повишва с 2%. Индексите на Wall Street приключиха вчерашната сесия също с повишения.
Ценово претегленият BG40 увеличава стойността си с 0,4% до 113,49 пункта, а равнопретегленият BGTR30 прибавя 1% до 275,68 пункта. Индексът на дружествата, инвестиращи в недвижими имоти – BGREIT, е нагоре с 2,3% до 46,66 пункта, а индексът на компаниите с добро корпоративно управление – CGIX, се покачва с 0,8% до 93,50 пункта.
Търговията на пазара на акции възлиза на 1,192 млн. лв., като с най-голям оборот в сутрешната сесия са Корпоративна търговска банка (0%) - 310 хил. лв., Химимпорт (+1,6%) - 269 хил. лв. и Доверие обединен холдинг (0%) - 201 хил. лв.
От дружествата с оборот над 5 хил. лв. най-много поскъпват книжата на Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (+5,9%), Централна кооперативна банка (+4%) и Неохим (+2,8%), а минимално се понижава стойността на акциите на Софарма (-0,3%).
В първия час на БФБ се сключиха сделки с 37 емисии акции, като съотношението печеливши/губещи е 20/6, а при 11 позиции няма промяна.
*Актуално към 10:30.
Пълна информация за протичането на борсовата сесия на БФБ може да намерите в реално време тук.


Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Знаци, че той не ви харесва
Според първите екзитполове Чиприан Чуку ще е кмет на Букурещ
4 типа мъже, на които не може да вярвате