Водещият индекс на БФБ – SOFIX, прибавя минималните 0,04% в началото на днешната сесия до ниво от 333,98 пункта. Основните индекси в Европа започнаха сесията с ръст, като FTSE 100 се повишава с 0,4%, DAX е нагоре с 0,7%, а CAC 40 прибавя 0,4%. Индексите на Wall Street се повишиха по време на петъчната сесия.
Ценово претегленият BG40 се покачва с 0,02% до 111,11 пункта, а равнопретегленият BGTR30 увеличава стойността си с 0,03% до 271,07 пункта. Индексът на дружествата, инвестиращи в недвижими имоти – BGREIT, губи 0,3% до 48,04 пункта, а индексът на компаниите с добро корпоративно управление – CGIX, отстъпва с 0,01% до 93,39 пункта.
Търговията на пазара на акции възлиза на 14 хил. лв., като с най-голям оборот в началото на сесията е Биовет (-0,1%) - 6 хил. лв. От дружествата с оборот от над 5 хил. лв. печеливши засега няма, а най-много се понижава цената на книжата на Биовет (-0,1%).
В първия час на БФБ се сключиха сделки с 14 емисии акции, като съотношението печеливши/губещи е 4/5, а при 5 позиции няма промяна.
*Актуално към 10:30.
Пълна информация за протичането на борсовата сесия на БФБ може да намерите в реално време тук.


Франция регистрира около 1000 допълнителни смъртни случая от жегите
Морска гара-Варна става на 58 години
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Жена загина при пожар във Варна
Горещо време в цялата страна днес
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Никола Минчев: Радев говори едно в България и друго в Брюксел
Само Путин е над него: Кой е "пазителят на тайните" на Кремъл и как западните служби го разкриха?
За първи път в България оперираха "пеперудено дете" в "Пирогов"
Иво Сиромахов за ИТН: Някак си се самоизчегъртаха