Соларпро холдинг АД реализира печалба от 503 хил. лв. на индивидуална база за четвъртото тримесечие на 2011 г., съобщиха от дружеството. За отчетния период компанията регистрира приходи от дейността в размер на 7,4 млн. лв.
Резултатът на Соларпро холдинг на индивидуална база не показва реалното състояние на бизнеса на компанията, защото като холдингова структура основната дейност, която генерира приходи, се извършва от дъщерните дружества, обясняват от компанията.
В началото на юни 2010 г. акциите на Соларпро холдинг АД бяха официално въведени за търговия на БФБ, като за последната година прибавят 2,8% до 0,52 лв. за брой и 24,1 млн. лв. пазарна капитализация.
От дружеството припомнят, че с оглед на оптимизиране на дейността, през 2010 г. беше създадена дъщерната компания Соларпро-С ООД, която да отговаря за инженеринг, доставка и строителство на фотоволтаични паркове. А Соларпро ОМ ЕАД ще извършва всички дейности по управление и поддръжка на вече изградените фотоволтаични централи.
Като част от стратегията ни за международна експанзия предвиждаме през следващите месеци да навлезем на фотоволтаичния пазар на Македония, коментира Фридрих Катцер, изпълнителен директор на Соларпро холдинг АД.
Соларпро холдинг е вертикално интегрирана група от фирми в областта на слънчевата енергия. Към момента между 50% и 100% от влаганите елементи, материали и услуги при изграждането на фотоволтаичните паркове са произведени в България.
Свързани компании:


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
ЦСКА се промъкна до плейоф на ЛЕ след загуба с 1:3 от Макаби Тел Авив
София сред най-евтините европейски градове за уикенд туризъм
Нина Добрев изненада с нова прическа, вече е блондинка