В 13:31 на регулиран пазар на БФБ-София бе регистрирана сделка за 22 млн. акции (39,3% от капитала) на Меком АД на стойност 2,244 млн. лв. при цена от 0,102 лв. за брой.
По време на сесията се изтъргуваха още над 90 хил. акции на компанията, като цената постепенно спадна от 0,17 лв. до 0,106 лв. за дял. Изключение прави единична сделка за 20 ценни книжа при 0,298 лв. за брой.
За последната година акциите на дружеството са поевтинели с 84% до пазарна капитализация от 5,9 млн. лв.
Мажоритарен акционер в Меком е Стефан Райчев Иванов с 81,33% от капитала към края на март, а Дар Финанс ЕООД притежава 9,9%.
* "Клиенти на Експат Капитал АД и на Експат Асет Мениджмънт ЕАД придобиха 22 млн. акции на Меком АД, което е приблизително равно на 39.28% от капитала на дружеството. Пазарната цена на сделката е 0,102 лв. за акция.
В близките работни дни Експат Капитал ще предостави повече информация на финансовите пазари за новите инвеститори и за техните намерения по отношение на Меком АД.", се казва в разпространено в 16:30 ч. съобщение на Експат Капитал АД.
Свързани компании:


Басейнова дирекция: Българското крайбрежие е чисто, без замърсяване от нефтопродукти
Черноморец привлече футболист от Фратрия
200 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Варна ще бъде домакин на международен турнир по билярд
НСИ: Над 600 хил. души в активна трудова възраст мързелуват
Дронове експлоатират сляпо метеорологично петно с военно и търговско приложение
Технологичният бум в Китай не спира забавянето на икономиката
Защо Европа се затруднява да възстанови газовите си резерви преди зимата
Марк Шорт: Демократите предлагат платформа, за която избирателите да гласуват
Ребека Бабин: Китай е най-важният фактор на пазара на петрол в момента
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Ретро Lambo и Porsche от Louis Vuitton – най-големите хитове на Monterey Car Week
Нина Добрев вече е с руса коса
Принцеса Раджва показа защо е новата кралска модна икона
Ердоган отваря нов фронт във Вашингтон: битката с Израел се пренася в САЩ
ЦСКА 1948 надви с 4:1 Черно море
БАБХ установи наднормено съдържание на пестицид пипер от РСМ
преди 14 години Каква забрана, той завода от миналата година не работи? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Коментарите не са интересни , интересното е ,че убеждаваше да се купуват скъпи акции срещу 18% год дивидент Никой от така нареченените негови чужди инвеститори не купи и една акция тогава Дивидент няма да изплащат , но сега ,като фалират окончателно хиените които си вземат акции по 10ст примерно , след фалита и разпродажбата на активите ще вземат по 30 ст Така шепа тарикати ще реализират няколко милиона печалба , а за тези набутали се по 1 лв на акция ще има по една студена вода , и разбира се трудова борса и глад за бившите служителите на МЕКОМ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Тук е време да припомним едно интервю с Николай Василев: "Емисията на Меком е атрактивна за инвеститорите", прочетете го тук :http://***.investor.bg/***-i-analizi/339/a/nikolai-vasilev-emisiiata-na-mekom-e-atraktivna-za-investitorite,108687/Жалко, че няма достъп до коментарите под статията от тогава... отговор Сигнализирай за неуместен коментар