Софарма АД отчита 10% спад на продажбите на годишна база през март 2013 г., съобщи дружеството чрез БФБ-София.
Намалението на износа през март е с 20% на годишна база, докато продажбите за вътрешния пазар се увеличават с 12%. Над 2/3 от продукцията на фармацевтичната компания е за износ.
Приходите от продажби за първо тримесечие на тази година намаляват с 4% на годишна база, в това число 5% увеличение на продажбите за вътрешен пазар и спад с 8% на износа спрямо същия период на 2012 година.
Акциите на Софарма АД поевтиняват с 15% за последните 12 месеца до 2,377 лв. за акция и 314 млн. лв. пазарна капитализация. Разпределен е и брутен дивидент от 7 стотинки на акция.
Софарма АД отчете консолидирана загуба от 1,93 млн. лв. за периода октомври-декември 2012 г. За съпоставимия период на предходната година дружеството е имало печалба от 9 млн. лв.
За цялата 2012 г. консолидираната печалба е 34,06 млн. лв., като е отчетено намаление с 11,32% спрямо предходната година.
Свързани компании:


Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
2954 са вече жертвите след земетресенията във Венецуела
7 бюджетни идеи за освежаване на дома
Д-р Симидчиев: Проблемът в здравеопазването е управленски
3 цвята за жени над 40
Мондиал 26: С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада
преди 13 години А трябва ли да пиша какво ще се случи с приходите на Софарма от вътрешния пазар ако се въведе идеята на министъра на здравеопазването лекарствата без рецепта да им се замрази цената? Не виждам никакви позитивни новини в близко бъдеще и Софарма ще продължава да има проблеми с приходите и печалбата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар