Дъщерното дружество на Трейс Груп Холд АД - Трейс ПЗП Ниш АД, подписа два договора за пътни и строително-монтажни работи в Сърбия на обща стойност 334,1 хил. евро, съобщава пътният холдинг чрез БФБ-София.
Първият договор е за „Периодична поддръжка на път I-Б клас No.44 – кръстовище в Лесковац от км 848+737,65 до км 849+296,94, на територията на Република Сърбия“. Стойността му е 256 262,79 евро без ДДС.
Финансирането е от Публично дружество „Пътищата на Сърбия” Белград, а изпълнител е Трейс ПЗП Ниш АД. По силата на подписаното на 2 октомври споразумение ще бъде извършена периодична поддръжка, която включва земни и асфалтови работи, трафик сигнализация, изместване на оптичен кабел. Срокът за изпълнение е 60 календарни дни.
Вторият договор е за „Поддръжка и рехабилитация на пътя за Чагровац, община Гаджин Хан, Република Сърбия“. Стойността му е 77 844,71 евро. Възложител е ПД ДИРЕКЦИЯ за изграждане на община Гаджин Хан, а работите ще се изпълняват от Трейс ПЗП Ниш АД.
Договорът е подписан на 28 септември, а срокът за изпълнение е 47 календарни дни. Ще бъдат извършени дейности по поддръжка, включително - земни и асфалтови работи, както и рехабилитация на участъци от пътя, поясняват от Трейс в съобщението си до борсата.
Оттам припомнят, че през последната година Трейс ПЗП Ниш подписа договори за изпълнение на текущ ремонт и поддръжка на улици в района на общините Ниш, Пирот и Бабушница на обща стойност над 1 млн. евро.
От началото на годината книжата на Трейс Груп Холд АД поевтиняват с 1,19% до 6,16 лв. за брой. Пазарната капитализация на дружеството е 149,072 млн. лв.
Свързани компании:


Танкерът "Кайрос" остава блокиран край Ахтопол трети ден
Отбелязваме 116 години от рождението на Никола Вапцаров
Букурещ избира кмет
Курортите вече са пълни за 8 декември
Свличане на скали затвори прохода "Троян-Кърнаре"
Лидерите на Франция, Германия и Великобритания се срещат със Зеленски в понеделник
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Келлог: Мирното споразумение за Украйна е много близо
Наталия Киселова: Улицата не може да замени парламентарната трибуна
Сръбският премиер: Няма да има недостиг, енергийната ситуация в Сърбия е под контрол
Тревожен сигнал: хранителната сигурност в България не е обезпечена
Трафикът на кокаин в Европа се увеличава