Комисията за финансов надзор (КФН) вписа Арко Фонд за недвижими имоти АДСИЦ в регистъра на публичните дружества. Решението е взето на провелото се на 31 март заседание на регулаторния орган и е факт, след като дружеството се сдоби с лиценз за акционерно дружество със специална инвестиционна цел (АДСИЦ) и увеличи капитала си със 150 хил. лв.
Основният учредител и едноличен собственик на капитала е естонското дружество Arco Vara AS.
Първоначално внесеният капитал бе 256 хил. евро, или около 500 хил. лв. През февруари и март 2016 г. се състоя процедурата по увеличение на капитала с още 150 хил. лв., като след нея капиталът е вече 650 хил. лв. Промяната е вписана в Търговския регистър на 14 март. Капиталът е разпределен в 650 хил. броя обикновени, поименни, безналични, свободно прехвърляеми акции с право на глас, с номинална стойност 1 лв. всяка.
Разходите по увеличението на капитала през тази година се равняват на 24,271 лв., което прави по 0,16 лв. на акция, пише в проспекта.
Последният одитиран отчет на компанията е към 30 септември 2015 г., като той показва активи под формата на парични средства за 500 хил. лв. и разходи под 1 000 лв. Дружеството няма приходи, защото не е извършвало дейност.
Самото то е учредено на 25 май 2015 г. и е регистрирано в Търговския регистър на 31 юли 2015 г. Увеличението на капитала е факт, след като на 28 декември 2015 г. КФН одобри проспекта.
Седалището и адресът на управление на Арко Фонд за недвижими имоти АДСИЦ са в гр. София, район Оборище, ул. „Черковна" №38, вх.А, партер.
Председател на Съвета на директорите и изпълнителен директор на АДСИЦ-а е Тармо Силд, негов заместник-председател е Цветослав Иванов Митев, а третият член на Съвета на директорите е Хилар-Пиитър Луитсалу.
Investor.bg попита Арко Фонд за недвижими имоти АДСИЦ за бъдещите планове на компанията, а в тази връзка очаквайте скоро интервю с изпълнителния директор Тармо Силд.
Свързани компании:


"Войната" по пътищата взе две жертви за последните 24 часа
Тръмп: Постигнах фантастични търговски споразумения с Китай
Честваме паметта на преподобния Пахомий Велики
Черно море Тича допусна загуба и в третия мач от полуфиналната серия с Балкан
DARA "взриви" Евровизия и е на финал
САЩ са уведомили съюзниците за евентуално спиране на ротацията на войски в Европа
Тръмп искал да прибере иранския уран предимно за PR цели
Петролът се насочва към седмичен ръст, няма изгледи за край на войната с Иран
Паундът се срива след ескалация на бунта на лейбъристите срещу Стармър
Нийл Ричмънд за търговията САЩ-Ирландия и митата
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
В Хавана: Пуснете ни ток поне за три часа
От 9 юли: Летище Палм Бийч ще се казва "Донълд Тръмп"
Китай призова за трайно примирие между САЩ и Иран
Анчелоти преподписа с Бразилия до 2030
В Тексас беше екзекутиран мъж за убийството на професорка