Заличаването на асоциираното дружество Вила Котис ООД е сред основните причини Златен лев Холдинг АД да отчете загуба в размер на 170 хил. лв. през първото тримесечие на 2016 г., става ясно от междинния неконсолидиран финансов отчет на дружеството, публикуван чрез БФБ-София.
„Загубата към края на първото тримесечие на 2016 г. е в резултат главно на заличаване на асоциираното дружество Вила Котис ООД, където Златен лев Холдинг АД бе съдружник с 41,6%, съответстващи на 106 хил. лв. участие в капитала на асоциираното дружество“, четем в отчета, където се подчертава, че дяловото участие е отписано.
За сравнение – през първото тримесечие на 2015 г. имаше загуба за 89 хил. лв.
В отчета Златен лев Холдинг АД посочва и намаления капитал на Златен лев трейдинг АД, както и продажбата на акциите си в Неохим АД.
Основното перо в актива на Златен лев Холдинг са дългосрочни финансови активи за 9,451 млн. лв., в които всъщност са описани участията в дъщерни и асоциирани предприятия.


Тийнейджърка скочи от блок в Пловдив
Танкерът "Кайрос" остава блокиран край Ахтопол трети ден
Отбелязваме 116 години от рождението на Никола Вапцаров
Букурещ избира кмет
Курортите вече са пълни за 8 декември
JPMorgan: Европа има „реален проблем”
Лидерите на Франция, Германия и Великобритания се срещат със Зеленски в понеделник
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Военните завзеха властта в Бенин
Келлог: Мирното споразумение за Украйна е много близо
Наталия Киселова: Улицата не може да замени парламентарната трибуна
Сръбският премиер: Няма да има недостиг, енергийната ситуация в Сърбия е под контрол
Тревожен сигнал: хранителната сигурност в България не е обезпечена
преди 9 години От тази "ВИЛА" ни керемидка ни оградка не остана ! Как така бре ???А някоя бутилчица отлежало барем,- за Бог да прости ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар