Има много причини за оптимизъм (на борсата, б. ред.) на фона на високия ръст, който виждаме навсякъде по света. Това което движи фондовия пазар в момента са две неща – фундаментът, подобрението във финансовите резултати, даването на една много висока доходност от около 4% по отношение на дивидентите. На второ място - това са повечето пари, които влизат към фондовата борса.
Това коментира в студиото на „В развитие“ по Bloomberg TV Bulgaria главният инвестиционен консултант от „ЕЛАНА Трейдинг“ Цветослав Цачев.
„Ние се намираме в златната среда, като имаме фактори за стабилен растеж. В началото имаше предпазливост по отношение на растежа, но това беше нормално с оглед на предишния интерес на българските инвеститори към чуждите пазари, а не към БФБ. Ако допреди една година всички се интересуваха какво се случва с NASDAQ например, сега виждаме все по-голям и по-голям интерес към българската борса. Все още той, разбира се, не е преобладаващ, но е забележимо по-голям. Това се усеща и по паричните потоци, които се движат към БФБ“, посочи той.
„Сега хората гледат доста оптимистично на българската борса не само като място за правене на пари, а и като място, където могат да листнат компанията си, да наберат пари. Виждам и една държавна политика, която поставя като свой приоритет развитието на този сектор“, добави още Цачев.


Любослав Костов: Животът е твърде кратък, за да го изживеем на колене
Карадимов, КЗК: Заварихме една икономика, която е тежко деформирана
Бойко Рашков коментира кога е започнало строителство в "Баба Алино"
Лингорски, БНБ: Еврото няма ефект върху инфлацията
Божанов: Грешка беше, че подкрепихме Десислава Атанасова за КС
Великобритания настоява за участие в заседания на ЕС, Брюксел се противопоставя
Иран започна поклонението за Али Хаменей, очакват се до 20 милиона присъстващи
Путин заяви, че Русия вече контролира изцяло Луганска област
На мушката на Ердоган са не само политическите му опоненти
Япония иска да продава аниме рекламни стоки за $13 млрд, част 2
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Медицинският Mercedes C 32 AMG отбелязва юбилей
Ferrari 550 с атмосферен V12 се завръща в нов вариант
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Заплашиха да изгонят 96-годишна баба от старчески дом - купонясвала и пиела алкохол ВИДЕО
6 причини за липсата на енергия
И кметът Терзиев разкритикува бюджета, липсвали основни пера
Анима, Димитър Атанасов и Христо Малденов за пътя към успеха
Осем хеликоптера са достатъчни за спешната помощ у нас